Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jandák, Vítězslav

Jandák, Vítězslav
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Vítězslav Jandák je český filmový a divadelní herec a politik. Od 18. srpna 2005 působí na postu ministra kultury. Od roku 1998 je prezidentem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. V politice není nováčkem: byl členem Zastupitelstva Hlavního města Prahy (1990–1992) a radním pro kulturu (1993–1994). Jak uvádí tisková zpráva vlády, „Jandák má řadu přátel v uměleckých kruzích po celém světě, patří mezi ně i slavný hollywoodský herec Michael York, který osobně navštívil letošní zlínský festival“. Kromě mnoha filmů hrál i v televizních seriálech Arabela (1979), Velké sedlo (1985), Arabela se vrací (1990) a Černí baroni (2003). Byl zvolen za Poslanecký klub České strany sociálně demokratické do Poslanecké sněmovny od 29. 5. 2010.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku