Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jake Lloyd

Jake Lloyd
Datum narození: 05.03.1989
Místo narození: Fort Collins, Colorado, USA

Životopis:

Jacob Christopher "Jake" Lloyd, americký herec, který se celosvětově proslavil díky tomu, že jej George Lucas obsadil do role mladého Anakina Skywalkera v prvním díle “před-trilogie” kultovní ságy “Hvězdných válek”. Očekávání s tím spojená však nenaplnil - od té doby se totiž na plátnech nebo v televizi prakticky neobjevuje. Narodil se ve Fort Collins, v Coloradu. Matka Lisa je divadelní agentka a otec William zdravotnickým záchranářem. Mladší sestra Madison je zase nadějnou baletkou a má široké sportovní nadání.

Jake debutoval v Cassavetesově romantickém dramatu HVĚZDY NA ZEMI (1996) s Marisou Tomeiovou a Genou Rowlandsovou, kde hrál Tomeiova syna, který žije na ulici hned naproti Rowlandsové. Lloydova postava - J.J., podle které také později Jake pojmenoval svého skutečného psa – přináší Rowlandsové, která trpí osobními problémy, radost ze života. „Byla to legrace, ty scény jsem měl rád,“ popisoval Lloyd. Jeho talent mu přinesl i periodickou roli v hitu televize NBC „E.R.“, ve kterém se ukázal i Ewan McGregor, pozdější představitel Obi Wan Kenobiho v „Hvězdných válkách“. Lloyd zde hraje chlapce Jimmyho, který opakovaně navštěvuje v nemocnici svojí matku trpící rakovinou. Lloyd také hostoval v sérii „The Pretender“ a objevil se i v dramatickém snímku APOLLO 11 (1996) pro Family Channel. V různých úlohách ho mohli vidět diváci řady amerických komerčních stanic.

Známější je možná díky úloze v rodinné dobrodružné komedii s Arnoldem Schwarzeneggerem ROLNIČKY, KAM SE PODÍVÁŠ (1996). Když se poprvé setkal s Arnoldem, ztratil prý řeč. “Vypadá jako já!”, vykřikl prý Schwarzenegger. Lloyd odpověděl: "Aaaa...Ahoj." „Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem ho viděla nervózního, “ vysvětlovala Lloydova matka. Do širokého povědomí však vstoupil především díky zmiňovanému prvnímu dílu dobrodružné akční sci-fi hexalogie HVĚZDNÉ VÁLKY: EPIZODA I – SKRYTÁ HROZBA (1999). Bylo mu deset let, na obsazovacích zkouškách k filmu „porazil“ herce Justina Berfielda a je také jediným americkým hercem, který ztvárnil postavu Anakina Skywalkera. Jeho předchůdce, Sebastian Shaw, byl totiž Brit a jeho následník, Hayden Christensen, zase Kanaďan.

Jakeův poslední film, drama o leteckém opraváři, který se rozhodne zůčastnit soutěže hydroplánů, MADISON, byl kasovním propadákem. Natočen byl sice již v roce 2001, ale uvedení se dočkal až v dubnu 2005. V tom roce také Jake poskytl svůj vůbec první rozhovor od “Hvězdných válek” (pro MTV), ve kterém uvedl, že se opět účastní zkoušek pro různé role. V roce 2007 Lloyd ukončil střední školu v Carmelu, v Indianě a v současné době (jaro 2008) studuje obor film na Columbia College v Chicagu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Rolničky, kam se podíváš

Rolničky, kam se podíváš

O filmu: Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten…
48 %
47029 zhlédnutí
Přehrát film
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

O filmu: Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé…
79 %
589456 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku