Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Howard Hughes

Howard Hughes
Datum narození: 24.09.1905
Místo narození: Humble, Texas, USA
Datum úmrtí: 05.04.1976
Místo úmrtí: Houston, Texas, USA

Životopis:

Howard Hughes bol filmový producent a režisér, ale najväčší úspech zaznamenal v leteckom priemysle. Už v osemnástich rokoch sa ujal vedenia otcových tovární na obrábacie stroje. Na sklonku dvadsiatych rokov sústredil svoje záujmy na filmový priemysel a letectvo. Sám vytvoril množstvo leteckých rekordov.

V roku 1930 debutoval ako režisér významným filmom z I. svetovej vojny Hell´s Angels. Produkoval viacero filmov (napr. The Front Page alebo The Scarface). V druhej polovici tridsiatych rokov prevzal hollywoodske ateliéry R.K.O., v ktorých režíroval svoj druhý film The Outlaw. Film bol v kinách uvedený neskôr, lebo mal problémy s cenzúrou kvôli príliš "odhalenej" hlavnej predstaviteľke Jane Russell.

Počas druhej svetovej vojny vybudoval v Kalifornii veľkú továreň na lietadlá a stal sa významným dodávateľom americkej armády. V šesťdesiatych rokoch postupne jeho záujem o film upadal. Poskupoval hotely a zábavné podniky v Las Vegas, kam sa i presťahoval. Až do svojej smrti patril k najbohatším mužom Ameriky.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Skandál

Skandál

O filmu: V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh...). Irving věnoval sepsání knihy…
63 %
9345 zhlédnutí
Přehrát film
Secrets in the Sky: The Untold Story of Skunk Works

Secrets in the Sky: The Untold Story of Skunk Works

0 %
1531 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku