Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Hideaki Anno

Hideaki Anno
Datum narození: 22.05.1960
Místo narození: Ube, prefektura Jamaguči, Japonsko

Životopis:

Hideaki Anno se narodil 22. května 1960 ve městě Ube. Chodil do školky Wakō, dále do městské základní školy Unoshima, nižší střední školy Fujiyama a prefekturní sřední školy v Ube, kde byl známý pro svůj zájem o umělecká díla a natáčení krátkých filmů pro japonské kulturní festivaly. 23. března 2002 se Anno oženil s Manga umělkyní Moyoco Anno.

Anno začal svou kariéru po navštěvování Akademie výtvarných umění v Osace jako animátor na anime sérii THE SUPER DIMENSION FORTRESS MACROSS (1982–1983). Za účast na DAICON III a IV Úvodní animace byl i se svými spolužáky vyloučen z Osaky. Nicméně nebyl uznávaný talent až do vydání jeho práce na Hayaa Miyazakiho filmu NAUŠIKA Z VĚTRNÉHO ÚDOLÍ v roce 1984. Anno potom, co si přečetl inzerát jednoho studia ve známém japonském časopise o anomaci Animage, zamířil ke studiu, kde se setkal s Miyazakim a úkázal mu některé ze svých kreseb. Zaujatý Annovou prací, ho Miyazaki najal k nakreslení některých nejsložitějších scén na konci filmu ZROZENÍ STUDIA GHIBLI a pečlivě ho pozoroval. Anno se poté stal jedním ze spoluzakladatelů Gainaxu, v prosinci 1984, kde pracoval jako ředitel animace na svém prvním celovečerním filmu, ROYAL SPACE FORCE: KŘÍDLA HONNEAMISE (1984) a nakonec se stal hlavním ředitem animace Gainaxu. Vedl většinu hlavních projektů studia jako GUNBUSTER (1988) a NADIA: THE SECRET OF BLUE WATER (1990–1991). Nicméně, Anno upadl do čtyřleté deprese po sérii Nadia - ta mu byla předána od NHK, Národní organizace veřejnoprávního vysílání. Od původního konceptu Hayaa Miyazakiho (ze kterého částečně Zámek v oblacích vychází), dostal jen málo kreativní volnosti.

Anno se stal opravdu znamým až po populární anime sérii NEON GENESIS EVANGELION (1995-1996). Jeho styl je definován dotyky superflatismu a postmodernismu, které vkládá do svých prací, stejně jako pečlivé zobrazení myšlenek a emocí postav, často skrze nekonvenční sekvence věnující se psychoanalýze a emocionální dekonstrukci těchto postav. Je možné že Annova čtyřleté období depresí bylo hlavním zdrojem pro mnoho psychologických prvků série a charakterů. Po skončení Eavngelionu Anno obdržel velké množství dopisů a emailů od fanoušků, gratulujících a zároveň kritizujících ho za poslední dvě epizody. Brzy byl zahájen projekt k vytvoření filmu s novým koncem pro sérii v roce 1997 s názvem THE END OF EVANGELION.

Po Evangelionu Anno režíroval významnou část anime série KARESHI KANOJO NO JIJŌ v roce 1998 - první práce Gainaxu přímo adaptovaná z dříve psaných materiálů, až do sporů obou sponzorů série a autora mangy, které skončily režisérovým odjezdem a show přenechal svému žáku Kazuya Tsurumaki. Od této hádky Anno pokračoval v práci s Miyazakim a studiem Ghibli na několika krátkých filmech, které jsou uvedeny v Ghibli muzeu.

Režisér se také věnoval hraným filmům, počínaje LOVE & POP (1998), cinéma vérité - styl filmu o enjo kosai (forma dětské prostituce) v Japonsku, jehož velká část byla natočena na miniaturní digitální kamery s neustále se měnícím poměrem stran. V roce 1998 vyhrál cenu pro nejlepšího začínajícího režiséra na Filmovém festivalu v Yokohamě za film ASUMI MIWA. Jeho druhý hraný film, SHIKI-JITSU ("Rituál") z roku 2000 mu vynesl cenu za Nejlepší umělecký příspěvek na Mezinárodním filmovém festivalu v Tokyu a velmi pozitivní recenze. Annův třetí hraný film byl CUTIE HONEY, vypuštěný v létě 2004. Film je silně kontrastující s jeho dřívějšími a více realistickými pracemi, Cutie Honey je veselé fantasy se superhrdinkou. Později v roce 2004 Anno dohlížel, i když ne přímo, na třídílné OVA, RE: CUTIE HONEY. Režiséři jsou Hiroyuki Imaishi (část 1), Takamichi Itō (část 2), a Masayuki (část 3). Film je založen na manze Go Nagai's z roku 1973 a Cutie Honey.

V roce 2004 byl také vypuštěn film NICE NO MORI (Funky Forest) ve kterém je několik Annových portrétů jako student sedící v přední řadě v "Home room", v "Who's the Director?" jako animátor, který cítí, že je přepracovaný a na konec v "Singles Picnic" je jeden z mužů, kteří čekají na ženy, které nikdy nepříjdou.

1. srpna 2006 byly Annovy oficiální webové stránky aktualizovány s pracovními výpisy pro klíčové animátory a další pracovníky firmy, kterou založil, Studio Khara. 9. září 2006 Gainax na webových stránkách potrvrdil že se připravují další čtyři Evangelion filmy. První tři filmy budou obměněným převyprávěním TV série (obsahující mnoho nových scén, nastavení, prostředí a postav) a čtvrtý film bude nové zakončení příběhu. Kazuya Tsurumaki a Masayuki budou režírovat filmy zatímco se Yoshiyuki Sadamoto bude starat o desing postav a Ikuto Yamashita se bude starat o strojní desing. 17. února 2007 Anno vydal oficiální prohlášení na japonském portálu Yahoo k filmům týkající se jeho osobní angažovanosti a cílů v jejich produkci.

V říjnu 2007 Anno odešel z Gainaxu. V roce 2011 byla oznámena koprodukce Anna s Koinobori Pictures na filmu KANTOKU SHIKKAKU ("Failed Director"), který bude režírován Katsuyuki Hiranou spolu s Yumikou Hayashim.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Evangelium: 1.11 Monstrum

Evangelium: 1.11 Monstrum

O filmu: Píše se rok 2015, 15 let po události, která změnila celý svět - objevení jednoho z andělů. Z obřího Tokya zbyla jen malá pevnost Tokyo - 3, kde sídlí organizace NERV. Právě její vůdce Ikari je ten, který navrhl jedinou účinou zbraň proti…
73 %
37445 zhlédnutí
Přehrát film
Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance

Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance

O filmu: V předcházejících bojích proti nestvůrným Andělům pomocí obřích robotů, zvaných Eva, mladí piloti Shinji a Rei byli nuceni nést osud lidstva na svých ramenech. Nyní, Andělé chystají apokalyptický Třetí dopad, který by vyhladil lidstvo.…
84 %
28009 zhlédnutí
Přehrát film
Zvedá se vítr

Zvedá se vítr

O filmu: Jiro, inspirovaný slavným italským leteckým konstruktérem Capronim, sní o tom, že bude létat a navrhovat krásná letadla. Jelikož je od dětství krátkozraký a nemůže se stát pilotem, nastoupí v roce 1927 do letecké divize významné japonské…
79 %
28127 zhlédnutí
Přehrát film
Shin Godzilla

Shin Godzilla

O filmu: V Tokijské zátoce je nalezen zcela opuštěný člun. Zatímco jej pobřežní hlídka prohledává, dojde k náhlé podvodní explozi, která způsobí rozsáhlý záchvat paniky. Zanedlouho na to se z moře vynoří podivné monstrum, které srovná se zemí část…
53 %
7353 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku