Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Hermione Norris

Hermione Norris
Datum narození: 01.01.1970
Místo narození: Paddington, Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Hermione se narodila v Londýně v únoru 1967 jako druhorozená ze čtyř dětí. Její rodiče Michael a Helen Norrisovi se v jejích čtyřech rozvedli. Otec pracoval jako obchodník, matka jako sociální pracovnice ve zdravotnictví. Hermione se po rozvodu s matkou a sestrami přestěhovala do Derbyshire ke své babičce, ale o pár let později se vrátily zpět do Londýna.

Původně se věnovala studiu baletu, ale v devatenácti se přihlásila na Londýnskou akademii hudebního a dramatického umění. Na zahraniční stáži v Moskevském uměleckém akademickém divadle ztvárnila roli Niny v Čechovově hře Racek. Její první profesionální debut na jevišti byl v roce 1989 ve Snu noci Svatojánské, za který dostala ocenění herecké unie Equity. První televizní roli získala v roce 1991 v seriálu THE MENS ROOM, v níž hrála dceru postavy, kterou hrál Bill Nighy. Její další časné role jsou například v seriálech POIROT: THE JEWEL ROBBERY AT THE GRAND METROPOLITAN, CLARISSA, DROP OF DEAD DONKEY. Dále se objevila ve vedlejších rolích v seriálech jako BETWEEN THE LINES CASUALTY.. Když byla bez práce, vypomáhala si jako pokladní v supermarketu a prodáváním plastových oken v nákupním středisku.

Když práce nepřicházela po čtyři měsíce, přemýšlela, že s herectvím skončí a začala studovat práva. Naštěstí získala roli v seriálu COLD FEET. Jako Karen Marsdenová se objevila ve všech epizodách a byla nominována na nejlepší komediální herečku roku 2001. Během šesti let, kdy zářila v Šesti v tom, získala hlavní roli v dramatu BERKLEY SQUARE a v televizním filmu FALLING APART. V letech 2002 -2005 se na obrazovkách objevovala coby detektiv Carol Jordanová v seriálu WIRE IN THE BLOOD.

Filmové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Zahrála si v adaptaci humoristického románu Kingsleyho Amise LUCKY JIM a komedii BORN ROMANTIC. Za roli Ros Myersové v serialovém dramatu SPOOKS ("MI5) vyhrála cenu za nejlepší herečku v krimi seriálu a příští rok byla znovu nominována. Další seriálovou roli zastávala po tři roky - v seriálu KINGDOM, coby nevlastní sestra hlavního hrdiny. Tuto roli přivítala jako vybočení ze stereotypu ledových královen, které často představovala. V roce 2010 začala filmovat roli Stelly Isen, ředitelky ochrany a bezpečnosti na kolonizované planetě ve sci-fi dramatu OUTCASTS.

Je provdána za Simona Wheelera, který zastává funkci ředitele divize rozvoje v produkční společnosti Coastal. Mají spolu dvě děti. Syn Wilf se narodil v červnu 2004, dcera Hero, která byla pojmenována podle postavy v Shakespearově Mnoho povyku pro nic, se narodila v září 2007.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Profil vraha

Profil vraha

O filmu: Klinický psycholog Tony Hill, spolupracuje s kriminálkou z fiktivního města Bradfield na odhalování zločinů sériových vrahů. Díky svým schopnostem vcítit se do myšlenek zločince, řeší zdánlivě neřešitelné případy a snaží se odhalit vraha…
75 %
13973 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku