Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Hamilton, George

Hamilton, George
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Je synem muzikálového skladatele George Williama Hamiltona z jeho druhého manželství. Díky tomu, že se rodina neustále stěhovala, navštěvoval asi pětadvacet škol; v Palm Beach byl vyhlášen ve školní soutěži nejlepším studentským hercem Floridy. Po absolvování střední školy, kde hrál ve studentských představeních, odešel do Hollywoodu. Někdejší hvězda němého filmu Mae Murrayová, s níž se spřátelil, mu zprostředkovala kamerové zkoušky. Zaujal hned svým film. debutem, hlavní rolí studenta práv, který se zaplete do loupeže a vraždy, v aktualizované verzi Dostojevského románu Zločin a trest, USA (r. D. Sanders). Obdržel Zlatý glóbus pro slibného mladého herce (1959), ale nikdy zcela nenaplnil, co se od něho očekávalo, i když vytvořil několik pozoruhodných film. rolí: syn bohatého rančera Theron v dramatu Domů z hor (r. V. Minnelli), desátník Trower v epickém válečném filmu Vítězové (r. C. Foreman), dramatik Moss Hart ve snímku První jednání (r. D. Schary), countryový zpěvák Hank Williams v životopisném filmu Tvoje nevěrné srdce (r. G. Nelson). Značnou nevyrovnanost jeho kariéry zavinil, ironicky, jeho příliš uhlazený zevnějšek v době, kdy Hollywood začal preferovat obyčejné hrdiny, jaké ztělesňovali mj. Dustin Hoffman, Al Pacino, Gene Hackman, Elliott Gould aj. Hostoval také v TV seriálech, mj. Cimarron City, The Donna Reed Show, The Rogues (Podvodníci), Burke's Law (Burkeův zákon), Ben Casey, Columbo - ČTV. Po sérii málo úspěšných rolí zabodoval až na konci 70. let jako moderní hrabě Drákula v komedii Láska na první kousnutí (r. S. Dragoti) a v dvojroli syna slavného mstitele a jeho homosexuálního dvojčete v jiné komedii Zorro - mstitel a ctitel (r. P. Medak); obě úlohy mu vynesly nominace na Zlatý glóbus. Vytvořil hlavní postavy v dramatickém TV seriálu podle románu Harolda Robbinse The Survivors (1969-70, Ti, kteří přežili), v dobrodružných seriálech Paris 7000 (1970) a Spies (1987, Špioni) a v sitcomu Jenny (1997). Jako zločinný producent Joel Abrigore se objevil v populárním seriálu Dynasty (1985-86, Dynastie - ČTV). Bývá často vídán ve společnosti přitažlivých žen a vyniká do bronzova opálenou pletí, čehož využívá při propagaci vlastní série opalovacích krémů.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku