Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Gunnar Möller

Gunnar Möller
Datum narození: 01.07.1928
Místo narození: Berlín, Německo

Životopis:

Gunnara Thora Karla Möllera přivedl k herectví jeho otec, který díky svému povolání optika přicházel do kontaktu s lidmi od filmu. Möller začínal jako herec dětských rolí. Poprvé hrál ve dvanácti letech hlavní roli v pohádce HÄNSEL UND GRETEL z roku 1940. V češtině je tato pohádka známá jako O JENÍČKOVI A MAŘENCE. Vedlejší roli měl roku 1941 v propagandistickém KOPF HOCH, JOHANNES! Hrál Wilhelma Panse, režisérem filmu byl Viktor de Kowa, který si v roce 1966 zahrál Ravenhursta v OLD FIREHAND.

V letech 1943 až 1944 hrál v Hereckém studiu Lydy Wegener. (Jedná se o českou herečku Ludmilu Wegenerovou-Salmonovou, *1889 +1968 v Praze, mezi lety 1913 až 1923 hrála ve 24 filmech. V poválečném období vyučovala mj. Natašu Gollovou a Ljubu Hermanovou.) Od roku 1947 v berlínském Schlossparktheater a později v mnichovském Kammerspielen.

V padesátých letech hrál tento sympatický blonďák mladé, milé muže. Zvláště zaujal rolí studenta Andrease v ICH DENKE OFT AN PIROSCHKA (1955). V roce 1959 si společně se Sonjou Ziemann a Brigitte Horney zahrál v protiválečném filmu režiséra Franka Wisbarse, pojednávajícím o potopení lodi Wilhelm Gustloff NACHT FIEL ÜBER GOTENHAFEN. Rok předtím spolupracoval se stejným režisérem na filmu HUNDE, EOLLT IHR EWIG LEBEN.

V šedesátých letech hrál v Anglii. V letech 1972 a 1976 ztvárnil ve dvou československých filmech Adolfa Hitlera. Jednalo se o filmy DNY ZRADY a OSVOBOZENÍ PRAHY. Od roku 1954 byl ženatý s herečkou Brigitte Rau, s kterou měl tři děti. V roce 1979 byl za neúmyslné zabití své ženy v Londýně odsouzen k pěti letům vězení, z tohoto trestu si odseděl dva roky. Po svém propuštění v listopadu 1981 se vrátil do Německa k divadlu.

Poprvé odešel na odpočinek v roce 1995. V roce 2005 přijal nabídku na natočení filmu OKTOBERFEST, s kterým oslavil comeback. Gunnar Möller učinkoval v 79 filmech. V roce 2011 byl v Berlíně jmenován čestným členem „Europäischen Kulturwerkstatt" (volně přeloženo „Evropského domu umění"). Je podruhé ženatý se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Christiane Hammacher.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Osvobození Prahy

Osvobození Prahy

O filmu: Dvou dílný film Otakara Vávry zachycuje jednu z nejdůležitějších kapitol naší historie. Líčí události z májových dnů 1945 v bývalém protektorátu kdy se německá vojska chystala učinit z české kotliny poslední baštu odporu proti vítězícím…
44 %
10950 zhlédnutí
Přehrát film
Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu

Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu

O filmu: Nákladný německý film sleduje šest měsíců v životě jednotky mladého plukovníka Wisse, který stále intenzivněji zjišťuje nesmyslnost války a hrůznost nacistické ideologie. Před německými vojáky však stojí rozkaz od samotného Vůdce – za…
79 %
18012 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku