Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Gordon Ramsay

Gordon Ramsay
Datum narození: 08.11.1966
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie

Životopis:

Světoznámý kuchař, majitel sítě restaurací na čtyřech kontinentech a držitel 12-ti Michelinských hvězd se narodil ve Skotsku roku 1966. Mnohými kritiky vynášený do nebes za své kuchařské dovednosti a praktiky, stejně jako mnohými zatracován za své chování a vyjadřování. Mnoho z jeho přátel a spolupracovníků tvrdí, že je to skvělý kuchař a šéf, ale strašný člověk.

Jeho matka byla zdravotní sestra a otec střídal jedno zaměstnání za druhým a s nimi i místo pobytu. Toto časté stěhování Gordona poznamenalo, ovšem ne tolik jako fakt, že jeho otec byl alkoholik a sukničkář, proto v šestnácti letech odešel od rodiny. Jako teenager byl velmi zdatným fotbalistou a měl dokonce podepsanou smlouvu s předním anglickým klubem. Jeho kariéru ovšem brzdila neustálá zranění, která dodnes stoprocentně nedoléčil. Díky těmto problémům se začal více věnovat gastronomii a, podle jeho slov náhodou, vystudoval catering a hotelový management.

V osmdesátých letech začal pracovat jako řadový kuchař a vystřídal několik anglických restaurací. Zakotvil u uznávaného anglického šéfkuchaře a pod jeho vedením se začal více věnovat francouzské kuchyni, což vyústilo v několikaletý pracovní pobyt v Paříži a roční vaření na soukromé jachtě. Od roku 1993 pracoval jako šéfkuchař a začal získávat svá první ocenění. Po pěti letech konečně dostál svého snu a s pomocí tchána založil svou první restauraci v Chelsea. Z této první restaurace vzrostlo obrovské impérium restaurací a podniků nejrůznějších zaměření a kuchyní po celém světě. Za své kuchařské dovednosti a schopnosti byl v roce 2006 odměněn řádem britského impéria, několikrát získal titul nejlepšího kuchaře a mnoho dalších cen. Je držitelem celkem 12-ti Michelinských hvězd, nejprestižnějších kuchařských ocenění. Stal se jedním z pouhých tří anglických kuchařů, kteří měli v jednu dobu tyto hvězdy tři.

Před televizní obrazovkou se prvně objevil již v roce 1998 v dokumentu o vaření BOILING POINT. V roce 2004 uvedl svou vlastní show RAMSAY´S KITCHEN NIGHTMARES, kde obchází problémové restaurace a během týdne se jim snaží pomoci, z tohoto pořadu vychází i Pohlreichovo ANO, ŠÉFE. Zároveň startuje i druhý pořad, který je u nás známější, PEKELNÁ KUCHYNĚ. Zde se mezi sebou utká dvanáct účastníků a vítěz se stane kuchařem v jedné z Gordonových restaurací. Dalším televizním počinem je FAKTICKÝ ODBORNÍK, jedná se o odlišnou kuchařskou show, ve které mimo jiné Ramsay vaří společně s nějakou celebritou podobné jídlo a je zde ukázán i způsob získání masa ať už lovem nebo chovem na farmě. Jeho pořady přebírají proslulé televizní stanice na celém světě. Jako host se objevil například v TOP GEAR či ve čtvrté sérii BIG BROTHER.

Ramsay žije v Anglii se svou manželkou a vychovává s ní čtyři děti. Jeho život je opředen mnoha skandály. Několikrát byl obviněn ze sexuálních záletů. Pokuta a noc strávená ve věznici za noční výtržnosti a řízení v opilosti. Čelil také zjištění, že ve svých restauracích podává nakoupené polotovary s obrovskou marží v jeho prospěch. Přes to všechno je však uznávaným kuchařem, ostatně o jeho schopnostech se už můžeme přesvědčit i my, v Praze byla otevřena jedna z jeho restaurací. Jako většina zahraničních úspěšných lidí, věnuje mnoho svých prostředků na charitu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku