Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Giovanna Galletti

Giovanna Galletti
Datum narození: 27.06.1916
Místo narození: Bangkok, Thajsko
Datum úmrtí: 21.04.1992
Místo úmrtí: Řím, Itálie

Životopis:

Giovanna Galletti, ač je Italka, narodila se v exotickém Bangkoku v Thajsku, 27. června 1916. Na divadelních prknech začínala již velmi mladá, na počátku třicátých let minulého století. Navštěvovala i věhlasné kurzy herectví na „Centro Sperimentale di Cinematografia di Roma“.

Poprvé před kamerou stála v roce 1938 při natáčení komedie LA DAMA BIANCA a poté ztvárnila za necelých padesát let kariéry ještě něco, přes čtyřicet rolí. Silný příběh z období roku 1944 v Římě ROMA, CITTA APERTA (ŘÍM OTEVŘENÉ MĚSTO) 1945, dal příležitost Giovanně v roli Ingrid, k první významnější příležitosti na plátnech kin. V poválečném italském filmu, byla známá především v rolích bezcitných, tajemných a zlých žen.

Matku Luisy (Anna Maria Pireangeli) si zahrála v dramatu DOMANI E UN ALTRO GIORNO (1951). Baronku hrála Giovanna v hororu z prostředí vesnice osmnáctého století, OPERAZIONE PAURA (PROKLETÍ SMRTI) 1966. Na plakátech k tomuto filmu se pod jménem baronky Graps objevila Giana Vivaldi. Pod tímto jménem se objevila rovněž v televizních seriálech I MISERABILI (1964), či LA FIERA DELLE VANITA (1967). V televizi se nejvíce proslavila v roce 1969, jako Fenja, v seriálu I FRATELLI KARAMAZOV. Často byla také slyšet v rádiu, v rozhlasových hrách společnosti „Compagnia di Prosa di Roma“ (RAI).

Ve velmi úspěšné komedii o vysloužilých anglických vojácích, kteří se po dvaceti letech vrací i s manželkami do Itálie, kde zjistí, že s jejich údajnou dcerou je to trochu jinak, než mysleli, hrála Giovanna roli hraběnky. V hlavní úloze snímku DOBRÝ DEN, PANÍ CAMPBELLOVÁ!,(1968) hrála Gina Lollobrigida. Podle skutečné události převzaté z archivu arcidiecéze v Miláně, natočil v roce 1969 Eriprando Visconti, drama LA MONACA DI MONZA. Giovanna dostala roli jedné ze sester a to Angelu Sacchi. Jako prostitutku jsme Giovannu mohli vidět ve snímku, který je velmi dobře znám i u nás ULTIMO TANGO A PARIGI (POSLEDNÍ TANGO V PAŘÍŽI) 1972, s Marlonem Brandem. Tajemnou paní Grantovou ztvárnila v „giallo“ snímku LA CASA DELLA PAURA (1973).

Sicilskou ženu si Giovanna zahrála v povedeném americkém snímku z období druhé světové války THE BIG RED ONE (VELKÁ ČERVENÁ JEDNIČKA) 1980. S americkým filmem to nebyla první zkušenost, za zmínku stojí také film s Audrey Hepburn THE NUN´S STORY (PŘÍBĚH JEPTIŠKY) 1959.

Naposledy stála před kamerou roku 1985, v psychologickém dramatu s Claudií Cardinale v hlavní roli. Giovanna Galletti zemřela v Římě, 21. dubna 1992, ve věku 75 let.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Poslední tango v Paříži

Poslední tango v Paříži

O filmu: Poslední tango v Paříži je doposud nejodvážnější a nejucelenější Bertolucciho dílo, mladistvé a zároveň vyspělé, překvapivé vnitřní zralostí a formální vytříbeností, přitom matoucí rejstříkem myšlenkových motivů. Ne všechny jsou možná…
75 %
14419 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku