Statistika návštěvnosti kin: 27.07 - 02.08   :   Dvojrole - 02.08.2020 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida
Datum narození: 04.07.1927
Místo narození: Subiaco, Lazio, Itálie

Životopis:

Jedna z nejkrásnějších hereček světa, dívka, které se přezdívalo Mona Lisa dvacátého století - Luigina Lollobrigida, se narodila 4. července 1927 v Subiacu v Itálii jako druhá ze čtyř dcer výrobce nábytku (dalšími sestrami byly Giuliana, Maria a Fernanda). Jako mladá se brzy začala věnovat modelingu. Ve čtyřicátých letech vyhrála nejprve soutěž Miss Řím a poté v roce 1947 skončila třetí na Miss Itálie za Luciou Bosé a Giannou Mariou Cannale (z obou se později taky staly herečky a objevily asi v padesáti filmech).

O dva roky později, dne 15. ledna 1949, se vdává za slovinského lékaře Milka Skofiče, kterému porodí syna Milka Skofiče juniora. Manželství vydrží až do roku 1971, a po rozvodu už se Gina nikdy nevdá.

V roce 1951 díky úspěchu filmu POZOR BANDITI se z Giny stává skutečná filmová hvězda. Dva následující snímky z roku 1952 s Gérardem Philipem KRÁSKY NOCI a především FANFÁN TULIPÁN, kde její poloodhalená ňadra zvedala mužské diváky ze sedadel kin, tento status hvězdy potvrdily. V krátkém sledu pak následují trháky jako CHLÉB, LÁSKA A FANTAZIE (1953), CHLÉB, LÁSKA A ŽÁRLIVOST, ŘÍMANKA (oba 1954) a postava cikánky ve filmu ZVONÍK U MATKY BOŽÍ (1956).

V šedesátých letech pak následovaly další kvalitní snímky jako ITALSKÉ PRÁZDNINY (1961), BEZCHARAKTERNÍ ŽENA (1964), HOTEL PARADISO (1966) či DOBRÝ DEN, PANÍ CAMBELLOVÁ (1968), za který byla dokonce nominována na Zlatý Glóbus.

Počátkem 70tých let začíná její kariéra postupně uvadat, a tak se vrací ke své původní velké zálibě, pro kterou má podle vlastních slov i největší talent - k výtvarnému umění. Kromě úspěšného fotografování (vytvořila kolekci fotek Paula Newmana, Salvadora Dalího, či fotbalový tým Německé reprezentace), se věnuje sochařině a malování. Rovněž se projeví jako zdatná dokumentaristka, když natočí svůj asi nejznámější dokument o Fidelu Castrovi.

V roce 1995 navštívila Českou republiku jako oficiální host Filmového festivalu v Karlových Varech, kde předala Křišťálový glóbus Janu Svěrákovi za jeho vítězný film JÍZDA. Mezi poslední známější filmy Giny Lollobrigidy patří nepříliš zdařilá komedie XXL z roku 1997, kde si hlavní roli vystřihl Gérard Depardieu.

V roce 2007 vzrušila veřejnost zpráva, že se Gina chce podruhé vdát. Jejím vyvoleným se měl stát o 34 let mladší katalánský podnikatel v nemovitostech Javier Rigau y Rafols, se kterým se Gina seznámila v roce 1984 na párty v Monte Carlu. Svatba snů se měla konat v římském kostele Santa Maria d´Aracoeli a bylo na ni pozváno na 400 prominentních hostů. Pozvánku dostali například manželé Clintonovi, herečky Liz Taylorová, Jane Fondová a řada dalších celebrit. Svatba byla odvolána 6. prosince 2006 z důvodu velkého mediálního tlaku. Italská i španělská média si totiž vzala na mušku jejího nastávajícího, a objevily se i takové články, které o něm hovořily jako o homosexuálním gigolovi, který si hvězdu filmového plátna bere jen kvůli penězům. Španělský tisk dokonce napsal, že tento podnikatel ve stavebnictví byl často vídán v doprovodu starších dam, k nimž údajně patřila i švýcarská herečka a první Bond girl Ursula Andress.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Šalamoun a královna ze Sáb

Šalamoun a královna ze Sáb

O filmu: V Izraeli umírá král David. Kdo se po něm stane králem? Šalamoun nebo Adoniáš? Ale jsou tu ještě zájmy Egypta a jeho vládců. A jaký bude vztah moudrého Šalamouna a královny ze Sáby?
74 %
12783 zhlédnutí
Přehrát film
Šalamoun a královna ze Sáby

Šalamoun a královna ze Sáby

O filmu: V Izraeli umírá král David. Kdo se po něm stane králem? Šalamoun nebo Adoniáš? Ale jsou tu ještě zájmy Egypta a jeho vládců. A jaký bude vztah moudrého Šalamouna a královny ze Sáby?
74 %
7165 zhlédnutí
Přehrát film
Chléb, láska a fantasie

Chléb, láska a fantasie

O filmu: Italská filmová veselohra ze současného vesnického života. Je první částí v celém světě populárního seriálu filmů, nazvaných „Chléb, láska a...". Jeho hrdiny jsou prostí italští lidé: dobrácký četnický strážmistr, který by si rád hrál na…
77 %
7604 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku