Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Gabriel Jabbour

Gabriel Jabbour
Datum narození: 20.09.1987
Místo narození: Paříž, Francie

Životopis:

Divadelní a filmový herec Gabriel Jabbour byl rodákem z egyptské Alexandrie a pocházel ze smíšeného manželství, před kamerou se nejčastěji objevoval v 70. letech a díky své vizáži nezřídka dostával role s arabským původem, hrál také Italy. Profesionálnímu herectví se začal věnovat krátce po druhé světové válce v Paříži, kde postupně vystřídal několik scén. Jeho první kroky na jevišti jsou spojeny s divadlem Théâtre de Poche v roce 1947, později často spolupracoval s režisérem Jacquesem Fabbrim, pod jehož vedením hrál například v Théâtre Antoine.

Až po deseti letech praxe na různých pařížských jevištích se dostal i k filmu a poprvé svůj exotický zjev uplatnil v orientální pohádce GOHA (1958) natočené v Tunisku v režii Jacquese Baratiera. K Jabbourově dalšímu zviditelnění pomohla menší role klenotníka v kriminálce SOUD OHNĚ (La chambre ardente, 1962) režiséra Juliena Duviviera. Opět s Baratierem a opět v mezinárodním obsazení pak natočil film LOUTKA (La poupée, 1962). Větší příležitost dostal po boku Alaina Delona v kriminálce JEFF (1969), mihnul se také v politickém dramatu Z (1969).

Během šedesátých let nacházel bohaté uplatnění i v televizi, kde se objevoval v kriminálních nebo historických seriálech, hrál také v adaptacích divadelních her a literárních děl, nevyhýbal se ani nabídkám od začínajících tvůrců v krátkých filmech. Z dalších známějších titulů připomeňme komedii VRÁTNÝ OD MAXIMA (Le chasseur de chez Maxim's, 1976), kde hrál velvyslance, v epizodním výstupu klienta u notáře se mihnul také v kriminálce TĚLO MÉHO NEPŘÍTELE (Le corps de mon ennemi, 1976). Větší příležitosti dostal v dalších hodnotných filmech významných režisérů (VE STÁTNÍM ZÁJMU – La raison d'état, 1978; SVĚTLO ŽENY – Le clair de femme, 1979), zatímco v populární kriminální komedii NĚŽNÉ KUŘE (Tendre poulet, 1978) se pouze mihnul v menší úloze soudního lékaře.

Přestože byl v sedmdesátých letech značně vytížen filmem a televizí, nadále zůstával věrný i divadlu, často hrál v Théâtre Marigny (opět v režii Jacquese Fabbriho), některé inscenace z této scény byly pak převzaty do oblíbeného televizního cyklu V DIVADLE DNES VEČER (Au théâtre ce soir; Gabriel Jabbour celkem osmkrát v letech 1970-1984). Pro divadelní jeviště byl Jabbour naposledy angažován významným režisérem Jeanem Meyerem v Théâtre des Célestins, kde hrál například v Shakespearově hře Coriolanus.

U nás jsme jej mohli vidět například v mezinárodně úspěšné komedii TŘI MUŽI A NEMLUVNĚ (Trois hommes et un couffin, 1985), naposledy stál před kamerou jako arabský šejk v komedii TŘÍKRÁLOVÝ KOLÁČ (La galette du roi, 1986). Zemřel na následky zápalu plic 18. září 1987 ve věku 64 let, pohřben je v Saint-Malo v Bretani. Jeho filmografie zahrnuje celkem osmdesát položek pro film a televizi.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Tělo mého nepřítele

Tělo mého nepřítele

O filmu: Francois Leclercq se vrací z vězení do rodného města. Vzpomíná na vše, co předcházelo zinscenovanému soudu a rozsudku. Přichází, aby se pomstil. Město nyní stejně jako před lety politicky i ekonomicky ovládá Ligard, bohatý průmyslník. Díky…
67 %
20327 zhlédnutí
Přehrát film
Oslí kůže

Oslí kůže

O filmu: Klasický pohádkový muzikál z roku 1970. V hlavních rolích Catherine Deneuve, Jean Marais a Delphine Seyrig. Umírající královna si od krále vyžádá slib, že se ožení pouze s půvabnější ženou než je ona sama. V celém království však vyniká…
72 %
15885 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku