Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Gabin, Jean

Gabin, Jean
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Jean Gabin, vlastním jménem Jean-Alexis Moncorge patří mezi nejvýraznější herecké osobnosti francouzského i světového filmu. Hereckou kariéru začal v divadle v patnácti letech, ve filmu debutoval v roce 1928, v Moulin Rouge v začal vystupovat o rok později v roce 1929. Zpočátku ztvárňoval zejména role drsných hrdinů (typicky v slavném Pépé le Moko z r. 1937), v pozdějších letech se stalo jeho doménou herectví charakterní, proslul jako podle mnohých již nikdy nepřekonatelný Maigret či Jean Valjean. Měl obrovskou šíři hereckého záběru, od šlechticů (Tetovaný) a příslušníků nejvyšších kruhů až po sedláky, zloděje a vagabundy (Tulák Archimedes). I když už byl na sklonku života dostatečně zajištěn a stranil se veřejnosti i novinářů, nikdy přestal pracovat, jeho hvězdnou kariéru přerušila těsně po natočení Svatého roku až smrt. Zanechal po sobě tři rozvedené ženy a tři děti. Urnu s popelem Jeana Gabina vhodili podle jeho posledního přání z francouzské vojenské fregaty do Atlantiku nedaleko Brestu. Pro světové filmové publikum Jean Gabin stále zůstává hvězdou první velikosti.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku