Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Fehmiu, Bekim

Fehmiu, Bekim
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Vyrůstal se svými devíti sourozenci v albánské rodině. Už během hereckých studií na bělehradské Akademii pro divadlo, film, rozhlas a televizi, kterou ukončil roku 1962, statoval a hrál epizodní role v Jugoslávském dramatickém divadle, jehož řádným členem se stal v roce 1967. Od konce 50. let sbíral zkušenosti ve filmu, kde se však prosadil až o deset let později, kdy byl oceněn Stříbrnou arénou na národním festivalu v Pule 1967 za dvě hlavní role, jimiž vstoupil zároveň do mezinárodního povědomí: čestný montér Ivo Bajsić, který sebevraždou vzdává svůj nerovný zápas se zkorumpovaným vedením podniku, v psychologickém dramatu Protest (r. F. Hadžić); cikánský mladík Bora Petrović, mazaný a záletnický obchodník s peřím, podezřelý z vraždy svého konkurenta (Bata Živojinović), v baladickém milostném dramatu Nákupčí peří (r. A. Petrović). Na MFF v Cannes 1967, kde byl tento film s úspěchem uveden v soutěži, se B. F. seznámil se slavným producentem Dinem De Laurentisem, který mu svěřil hlavní roli ithackého krále v italském osmidílném TV seriálu Odysseova dobrodružství. Jeho popularita, jaké se těšil u domácího publika, přesáhla také za hranice, neboť se stal díky svému jižnímu temperamentu, atletické postavě a výrazné tváři oblíbeným představitelem milovníků a dobrodruhů v amerických a ještě častěji v italských filmech nejrůznějších žánrů, avšak nepříliš vysokých uměleckých kvalit: jihoamerický playboy Dax Xenos, který se vrací z Evropy domů, aby pomstil smrt svého otce-prezidenta (Fernando Rey), svrženého samozvaným diktátorem (Sydney Tafler), v dobrodružném eposu podle románu Harolda Robbinse Dobrodruzi (r. L. Gilbert); letecký důstojník Hans Reiter, jehož milostný poměr s prostitutkou (Teresa Ann Savoyová) z luxusního, nacisty střeženého nevěstince pro něho končí tragicky, v erotickém dramatu Salon Kitty (r. T. Brass). Náročnější kreaci předvedl v postavě sebejistého ošetřovatele šelem v zoologické zahradě Kalmána Furteka, s nímž se dostává do ostrých konfliktů jeho mladý pomocník (Marek Brodský), v psychologickém dramatu Pavilón šeliem (r. D. Trančík).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku