Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Favreau, Jon

Favreau, Jon
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Jon Favreau nedokončil studia na Queens College, zato získal herecké vzdělání u Dela Close v chicagském divadelním souboru Improv Olympics. Uplatnil se na jevišti a jako host v TV seriálech Seinfeld - ČTV, Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope - ČTV), The Larry Sanders Show a Friends (Přátelé - ČTV), v němž hrál počítačového magnáta Peta. Vytvořil i jednu z hlavních úloh v krátkém filmu Grandpa's Funeral (1994, Dědečkův pohřeb; r. Patricia Resnicková). Jeho nejvýznamnější film. rolí je autobiografická postava nezaměstnaného herce Mika v nezávislém snímku z losangeleského nočního života Swingers (r. D. Liman), k němuž napsal scénář. Zásadním zlomem v jeho kariéře byla role šampiona těžké váhy v biografickém filmu Rocky Marciano (1999). Další hlavní roli - malíře Adama Levyho - vytvořil v romantické komedii Láska a sex (r. V. Breimanová). 2001 debutoval jako režisér autorským filmem Ranaři (Made), v němž vytvořil podobně jako ve Swingers ústřední hereckou dvojici s přítelem Vince Vaughnem. V roce 2003 se zhostil režie filmového hitu Vánoční skřítek s Willem Ferrellem v hlavní roli. Ve stejném roce si zahrál ve snímku Nancy Meyers Lepší pozdě nežli později a komiksové adaptaci Marka Stevena Johnsona Daredevil s Benem Affleckem. V romantické komedii Wimbledon (2004) si zahrál s Kirsten Dunst a Paulem Bettanym. Následující rok zrežíroval dobrodružný film Zathura: Vesmírné dobrodružství, který vypráví o tom, jak Danny (Jonah Bobo), zamčený v temném a strašidelném sklepě, objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří přimět bratra Waltera (Josh Hutcherson, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám. Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra... Mezi jeho další filmy patří např. Náhradníci s Keanu Reevesem, Šest pohřbů a jedna svatba s Christianem Slaterem a Cameron Diaz a Drtivý dopad s Robertem Duvallem, Morganem Freemanem a Vanessou Redgrave. Objeví se také v nadcházející romantické komedii The Break-Up s Vincem Vaughnem a Jennifer Aniston. Jako autor, producent a moderátor se podílel na pořadu Dinner for Five.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku