Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Favino, Pierfrancesco

Favino, Pierfrancesco
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Pierfrancesco Favino pochází z Říma, kde se narodil 24.srpna 1969. Absolvoval studium herectví na Národní akademii dramatického umění Silvia D’Amica. Stál u zrodu římské scény Actor’s Center. Poté nastoupil pod vedením Luca Ronconiho do Teatro di Roma. Svou kariéru zahájil v divadle pod taktovkou režisérů jako Ronconi či Gigi Proletii a v roce 1995 debutoval ve filmu dramatu z boxerského prostředí Pugili v režii Lina Capolicchia. V průběhu deseti let prokázal svou všestrannost v dramatických i komediálních filmech v předních italských tvůrců, mezi něž patří i Lugni Magni, Marco Bellochio a jiní. Setkává se s režiséry různých generací i odlišných uměleckých kvalit. Mezi jeho americké filmy patří Noc v muzeu, kde si zahrál Kryštofa Kolumba. Dále Letopisy Narnie : Princ Kaspian, kde si zahrál generála Glozelle a pak válečné drama Spikea Lee z druhé světové války Miracle at St. Anna. Patří sem i film Andělé a démoni, kde si zahrál komandéra Ernesta Olivettiho. Za vedlejší roli Libanonce, nemilosrdného gangstera, podrobit si římské podsvětí ve snímku Kriminální román získal cenu Donatellova Davida 2006. Film byl nominován ve 14 kategoriích včetně kategorie Nejlepší film. Za svůj výkon také získal cenu Nastro d´Argento v kategorii Nejlepší herecký mužský výkon. Na tuto cenu byl také nominován v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za svůj výkon v filmu Klíč od domu. Za snímek Saturno Contro získal cenu v Benátkách cenu Premio Diamanti v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. Na prestižní italskou cenu Donatello byl poprvé nominován za výkon v roli vojáka, bojujícího v druhé světové válce v Africe, ve filmu El Alamien v režii Enzo Monteleoneho. Jeho televizní role zahrunují například skvělé italské životopisné snímky Gino Bartali, L´intramontabile a Pane e libert. Do širšího diváckého povědomí v Itálii a v Německu však vstoupil díky postavě Beppa v seriálu z dětské kliniky Amico mio (1993, Příteli můj – TV) a Amico mio 2 (1998, Příteli můj 2). Se svojí dlouholetou přítelkyní Annou Farzetti má dceru Gretu (narodila se v roce 2006).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku