Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Erika Hníková

Erika Hníková
Datum narození: 24.12.1976
Místo narození: Praha, Československo

Životopis:

Dokumentaristka ERIKA HNÍKOVÁ (1976) během studií na pražské FAMU, kde absolvovala Katedru dokumentární tvorby, získala už za své studentské snímky několik cen. Do povědomí vstoupila v roce 2004 svým absolventským filmem ŽENY PRO MĚNY, který byl mezi vůbec prvními českými dokumenty uvedenými do české a slovenské kinodistribuce. Vzápětí zaznamenal velký divácký úspěch a získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Její druhý celovečerní dokument SEJDEME SE V EUROCAMPU byl také uveden v kinech a promítán na mnoha zahraničních festivalech.

Od července 2006 do září 2007 pracovala Erika Hníková jako šéfredaktorka časopisu Nový Prostor a pravidelně publikovala své sloupky v časopise Respekt. Třetí celovečerní distribuční film NESVATBOV měl světovou premiéru na festivalu BERLINALE 2011 v sekci FORUM, kde obdržela režisérka cenu za nejlepší film této sekce. Nesvatbov byl následně promítán na festivalech po celém světě, kde obdržel několik cen, byl uveden v kinodistribuci v několika evropských zemích a řadí se tak k nejúspěšnějším českým dokumentárním filmům. Erika Hníková byla dvakrát nominována na Českého lva.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Nesvatbov

Nesvatbov

O filmu: Srdce si nedá poroučet. Starosta středně velké vesnice se snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému…
62 %
7176 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku