Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Edgerton, Joel

Edgerton, Joel
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Australský rodák Joel Edgerton se objevil ve filmech jako Erskineville Kings, Král Artuš, Ned Kelly či Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů, kde si zahrál mladého Owena Larse, nevlastního bratra Anakina Skywalkera a strýce Luka Skywalkera. Roku 2010 si zahrál ve filmu Království zvěrstev, působivém dramatu, které se zabývá nemilosrdným bojem zločinecké rodiny s policií a nevinnými lidmi, kteří jsou do něj zapleteni. Snímek získal na festivalu v Sundance 2010 cenu poroty a Edgerton za svůj výkon obdržel cenu AFI. Koncem roku 2011 dotočil film The Odd Life of Timothy Green, ve kterém si zahrál po boku Jennifer Garner. V srpnu 2011 začal natáčet remake filmu Velký Gatsby v režii Baze Luhrmana na motivy slavného románu F. Scotta Fitzgeralda. V roce 2008 jsme ho mohli spatřit ve filmu The Square v režii jeho bratra Nashe Edgertona. Téhož roku byl k vidění také v australském filmu Acolytes o teenagerech, kteří se rozhodnou pomstít sériovému vrahovi. V roce 2007 hrál ve filmu Šepot s Joshem Hollowayem. Významnou roli ztvárnil také ve filmu Sejmi eso z roku 2006. V roce 2005 si společně s Chiwetelem Ejioforem zahrál hlavní roli v britské komedii Sexy botky. Téhož roku propůjčil hlas titulní postavě krátkého animovaného snímku The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello, který byl nominován na Oscara.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku