Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Diego Abatantuono

Diego Abatantuono
Datum narození: 20.05.1955
Místo narození: Milán, Lombardie, Itálie

Životopis:

Diego Abatantuono je další významnou osobností italského filmu. Jeho matka jménem Rosa pocházela z Como (město v severní Itálii) a otec, Matteo byl z Puglie ("paty" italského poloostrova). Oba rodiče se usadili v Miláně, kde pokračoval Matteo v tradici svého otce a otevřel si obuvnický krámek. Diego se narodil 20. května 1955 v Miláně, přesněji ve Via Carlo Dolci. Diego vystudoval střední školu a poté studoval na Giacomo Leopardi di Milano, škole napůl církevní, napůl klasické státní. Na tuto školu a zejména energického kněze Dona Antonia nemá nejlepší vzpomínky.

Ve druhé polovině šedesátých let začínají svou činnost velké obchodní řetězce a otec jako obuvník začíná mít problémy. Svůj krámek přestavěl později na knihovnu. Diegovi příbuzní Gianni a Angela Bongiovanni byli majitelé slavného klubu Derby v Miláně. Diegova matka zde pracovala jako šatnářka a Diego jako dítě vyrůstal v tomto kabaretu. Rosa Abatantuono zde byla velmi oblíbená, jelikož byla velmi zábavná a krásná. Byla přítelkyní většiny umělců a díky ní, má také dnes Diego sbírku historických fotografií největších jazzových umělců na světě, francouzského šansonu atd. Ze všech svých zkušenosti z dětství a dospívání si uchoval jako divák Derby klubu to nejlepší pro vytváření svých postav. Z období dětství mu zůstává přátelství s hercem Ugo Contim a novinářem Enrico Mentanou.

Diego byl nejprve v divadle zaměstnán jako osvětlovač, pak sám začíná vystupovat jako "terruncello", člověk, který žije v severní Itálii, ale stále si zachovává svůj jižanský přízvuk. Takto začíná svou kariéru jako komik na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Objevuje se vedle velkých komiků, jako Massimo Boldi, Teo Teocoli a Enzo Jannacci.

Před kamerou se poprvé objevuje roku 1976 jako Lucio ve filmu LIBERI ARMATI PERICOLOSI. Roku 1978 hraje v Pozzettově filmu SAXOFONE roli návštěvníka restaurace. V počátcích své kariéry je Diego nepřehlédnutelný svou kudrnatou bujnou kšticí, připomeňme pekaře Cecca, který se dvoří Pině Fantozzi v komedii MALÉRY PANA ÚČETNÍHO. Filmy ve kterých hrál následně získávají velký úspěch. PROMIŇ, ŽE JE TO MÁLO (SCUSA SE E POCO - 1982), GRAND´HOTEL EXCELSIOR (1982), či ARRIVANO I MIEI (1983).

Jeho první dramatická role byl Franco Mattioli v roce 1985 v filmu Pupi Avatiho REGALO DI NATALE. Zde ukázal, že je opravdu nadaným hercem a tento snímek zcela pozměnil vývoj jeho kariéry. Ve stejném roce se setkal s Gabrielem Salvatoresem, který od té doby nejčastěji obsazuje Diega ve svých filmech. Zejména musíme připomenout MEDITERRANEO (1991). Tento snímek, který získal celkově šest různých cen a jedenáct nominací, se stal nejlepším cizojazyčným filmem roku 1992 a „odnesl“ si Oscara. Diego zde hraje Nicola Lorussu.

Roku 2009 je spolu se Sabrinou Ferilli hlavním protagonistou povídkového filmu NOVODOBÁ STRAŠIDLA, kterým Oldoini volně navázal na problematiku lidských vztahů a společnosti uvedených v povídkovém filmu NOVÁ STRAŠIDLA (1977). Rok 2010 přináší film HAPPY FAMILY. Jako Mariso Golfetto se objevuje v roce 2011 v komedii COSE DELL'ALTRO MONDO.

V televizi je Diego známý například z pořadu SCHERZI A PARTE (2004/2005), kde vystupoval s Massimem Boldi a Alessií Marcuzzi. V poslední době hrál například v televizním seriálu IL GIUDICE MASTRANGELO jako Diego Mastrangelo, soudce z Milána, který se vrací do rodné Apulie řešit záhady a zločiny. Diego Abatantuono celou svou kariérou vzdává hold svému severně-jižanskému původu.

Během své kariéry byl Diego zatím pětkrát nominován na David di Donatello Awards (1987, 1991, 1994, 1997 a 2004), jednu nominaci z roku 2001 má také na Zlatý Glóbus. Nejvíce nominací získal na Stříbrnou stuhu a to celkem sedm (1987, 1991, 1992, 1993, 2001, 2003, 2007). Stříbrnou stuhu se mu podařilo třikrát z těchto nominací získat. V roce 1987 za roli Franca Mattioliho ve filmu REGALO DI NATALE . Roku 1993 je to role Maria Tozziho ve filmu PUERTO ESCONDIDO a v roce 2003 film IO NON HO PAURA jako Sergio.

Diego Abatantuono založil vlastní produkční společnost, Film Colorado. Bývalou manželkou je Rita Rabassini, se kterou se rozvedl roku 1987 a mají společně dceru Martu (*1985). Dnes žije Diego již přes dvacet let s Giulií Begnotti a mají spolu dva syny Mattea (*1995) a Marca (*1997).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Jáma

Jáma

O filmu: Italsko-španělsko-britský film se odehrává v parném létě roku 1978 v idylickém městečku na Sicílii. Vypráví o devítiletém Michelovi, který náhodou zjistí, že v podzemní sousedního domu je držen v zajetí unesený chlapec Filippo. Neví, komu…
71 %
18507 zhlédnutí
Přehrát film
Maléry pana účetního

Maléry pana účetního

O filmu: Bláznivá italská komedie o chlapíkovi, který měl doma škaredou ženu, v práci přísného šéfa, a všechno to snášel víc než statečně. Hugo Fantozzi pracuje ve veliké společnosti jako účetní. Má pěkné místo, sympatickou a milou ženu, i krásnou…
80 %
51626 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku