Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Davis, Hope

Davis, Hope
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Po úspěších v kritiky oceňovaných filmech O Schmidtovi (About Schmidt, 2002, r. Alexander Payne), American Splendor (2003, r. Robert Pulcini, Sharp Stringer Berman) a The Secret Lives of Dentists (2002, r. Alan Rudoplh) rozšiřuje tato všestranná herečka svůj repertoár o role ve vysoce uznávaných filmech.Roku 2005 zazářila v černé komedii The Matador (r. Richard Shepard). Ve stejném roce si zahrála ve filmu Johna Maddena Důkaz, jenž vypráví působivý příběh mladé ženy Catherine (Gwyneth Paltrow), kterou pronásleduje minulost jejího otce, matematického vědce Roberta (Anthony Hopkins) a stíny její vlastní budoucnosti; Důkaz odhaluje spojení mezi genialitou a šílenstvím, křehký vztah mezi otci a dcerami a podstatu pravdy a rodiny. Hope Davis se zde objevila jako sestra Catherine, Claire, jejiž postava je vnímána jako vnější síla, která nerozumí vnitřnímu světu Catherine. To způsobuje napětí mezi oběma sestrami, neboť Claire se snaží dělat věci správně (dle svého mínění), ale vůči Catherininu životu je to necitlivé. V roce 2003 byla jmenována nejlepší herečkou roku od New York Film Critics Circle za role ve filmech American Splendor a The Secret Lives of Dentists. Za film American Splendor získala také nominaci na Zlatý Glóbus. Hope Davis si dále zahrála např. ve filmech Cesta do města (The Daytrippers, 1996, r. Greg Mottola), Otisky prstů (The Myth of Fingerprints, 1997, r. Bart Freundlich) a Příští stanice ráj (Next Stop Wonderland, 1998, r. Brad Anderson), Srdce v Atlantidě (Hearts in Atlantis, 2001, r. Scott Hicks), Podvodníci (The Imposters, 1998, r. Stanley Tucci), Miluj bližního svého (Arlington Road, 1999, r. Mark Pellington), Úspěšný Mumford (Mumford, 1999, r. Lawrence Kasdan), Duma (2005, r. Carrol Ballard).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku