Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Daniela Denby-Ashe

Daniela Denby-Ashe
Datum narození: 09.08.1978
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Daniely otec Miroslaw Pszkit je původem Polák, který se přestěhoval do Anglie ve 12 letech, matka je Francouzka narozená v Anglii. Daniela mluví plynně anglicky, francouzsky a polsky. Předtím, než se její rodiče vzali, údajně použili telefonní seznam, ve kterém hledali vhodné anglicky znějící příjmení, protože pro Angličany bylo obtížné vyslovovat jméno Pszkit. Jeden našel "Denby", druhý "Ashe", a protože se nedokázali dohodnout, které vybrat, rozhodli se pro složeninu těchto dvou jmen.

Daniela začala ve dvou letech studovat balet. Od 10 do 16 let navštěvovala Ravenscourt Theatre School. Její kariéra začala v televizních reklamách a rolí v britském sitcomu ABSOLUTELY FABULOUS. Dále hrála např. v seriálu EASTENDERS, THE BILL nebo MY FAMILY. Až v roce 2004 dostala zatím největší roli ve své kariéře, když byla obsazena do slavného BBC dramatu NORTH AND SOUTH (u nás Láska v bílém pekle) natočeného podle románu Elizabeth Gaskell. Zahrála si zde hlavní hrdinku Margaret Hale, která musela se svými rodiči opustit poklidný život na jihu Anglie a přestěhovat se do průmyslového severu země. Jejím hereckým partnerem je zde Richard Armitage. Poté pro BBC produkci natočila další filmy. Mimo jiné účinkuje taky v divadlech.

Je kuřačka. Její záliby jsou jízda na koni, nakupování, móda. Je svobodná. Žije se svou matkou, otcem a bratrem v severním Londýně. Je pyšná na své polské kořeny (od 5 do 15 let navštěvovala každý víkend katolickou polskou školu, kde se učila polskou historii a jazyk, a spoustu času trávila také u svých polských prarodičů.)
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku