Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Daniel Brühl

Daniel Brühl
Datum narození: 16.06.1978
Místo narození: Barcelona, Katalánsko, Španělsko

Životopis:

Daniel César Martin Brühl González Domingo se narodil 16. června 1978 v Barceloně. Matka je španělka, otec, filmový režisér Hanno Brühl, něměc. Daniel mluví plynule španělsky a německy, jinak také anglicky (má opravdu krásný přízvuk:)) a francouzsky. Krátce před jeho narozením se rodina přestěhovala do Kolína nad Rýnem (Německo), často ale navštěvuje rodinu v Katalánii (Španělsko).

Brühl, jak řekl "Stal jsem se hercem proto, že jako dítě jsem pracoval ve školním divadle v rozhlasové hře a vydělal jsem si tak svoje první kapesné v osmi letech. Rychle jsem zpozoroval, že mě to baví, když můžu používat svůj hlas." Pak následovala práce v dabingovém studiu a nato jeden z dabujících herců doporučil chlapce - který navrhl, že by mohlo být zajímavé objevit se na zkoušku před kamerou - agentuře hledající nové talenty.

V šestnácti letech (1994) měl malou roličku v TV filmu SVENS GEHEIMNIS a byl opravdu posedlý hraním. "Věděl jsem, že tohle bylo to, co jsem chtěl dělat, a rodičům jsem řekl, že bych chtěl skončit se školou, protože bych chtěl zkusit hrát jak nejvíc to bude možné."

Na roční vojně (povinné vojenské službě) přemýšlel, zda si zažádat nebo zda si nezažádat o místo v herecké škole, ale intuitivně se rozhodl začít trénovat 'formal drama' "protože jsem cítil, že by to pro mě nebylo dobré prostředí, být tři čtyři roky s lidmi, kteří všichni chtějí tu samou věc a jsou si navzájem konkurencí. Navíc jsem se nechtěl zavázat pouze jednomu směru."

To neznamená, že by úplně odmítl představu možného přijetí do nějakého kurzu nebo jinou určitou vyhlídku na umělecké vyjádření, možná ve Státech na pár měsíců. Skutečně, Daniel si často hrál s myšlenkou odejít za prací do ciziny (řekl Anglii), a tohle bylo něco, co chtěl určitě udělat, jestliže nebude mít v pár posledních letech v Německu práci spojenou s fimem. "Nikdy jsem tohoto rozhodnutí nelitoval," vysvětluje Daniel a říká, že měl "docela dost štěstí" na řadu hereckých kolegů, se kterými měl tu čest pracovat. "Hodně se dozvíš, ale pořád máš jasnou představu role a práce na ní s režisérem."

V roce 1992 se krátce objevil v TV seriálu FREUNDE FURS LEBEN. Opravdový debut přišel až v roce 94, kdy si jako 16-ti letý zahrál v TV filmu SVENS GEHEIMNIS režiséra Rolanda Suso Richtera. Jeho další televizní tvorba byla hlavní role ve filmu DER PSKT – WENN KINDER TOTEN (1996) režiséra Miguela Alexandrea, a ve dvou(ch) krimi filmech POLIZEIUF 110 – DER SOHN DER KOMMISSARIN (1997) režiséra Jana Růžičky a BLUTIGER ERNEST (1998) režiséra Bernda Böhlicha. Zahrál si také ve filmu svého otce HIN UND WEG (1999). Ten samý rok se setkal s Frankou Potente v ZEMI HOJNOSTI režiséra Friedemanna Fromma. V roce 2000 se objevil v debutu Marca Petryho SCHULE, měl malou roličku ve filmu v kanadsko - německé produkci DEEPLY s Kristen Dunst řežiséra Sheriho Elwooda a také si zahrál ve STUNDENHOTEL.

Role schizofrenního mladíka Lucase v dramatu DAS WEISE RAUSCHEN (2001) debutujícího režiséra Hanse Weingartnera, byla pro jeho kariéru zásadní. Vynesla mu filmovou cenu Bavarian stejně jako německou cenu za kritiku. V Německu také vyhrál dvě ceny za snímek NICHTS BEREUEN (2001) režiséra Benjamina Quabecka. Na natáčení se poznal se svou snoubenkou Jessicou Schwarz. Později se společně přestěhovali do Berlína.

V roce 2002 hrál v komedii VAYA CON DIOS a opět získal filmovou cenu Bavarian a německou cenu za kritiku. Na nátačení se podruhé setkal s Chiarou Schoras, se kterou pracoval již v dramaticko - romantické komadii HONOLULU (2001). Rok 20002 mu rovněž přinesl roli boxera v dramatu Züliho Aladaga ELEFANTENHERZ.

Skutečný zlom jeho kariéry měl na svědomí film GOOG BYE, LENIN režiséra Wolfganga Beckera. Daniel si zahrál milujícího syna Alexe, který matku kvůli jejímu zdraví skrývá před pro ni nebezpečnou pravdou - že spadla berlínská zeď a tím i celý německý komunismus. Měl na tuhle roli štěstí, protože Becker původně hledal herce ve východním Německu. Kdyby ji nedostal, možná by jeho kariéra nebyla taková, jaká je. Daniel začal být více respektován, když si zahrál po boku herců jako Katrin Sass nebo Michael Gwisdek. GOOG BYE, LENIN si získal srdce diváků na celém světě a Danielovi se otevřely dveře do Evropy. Během evropských filmových cen dostali Katrin Sass a Daniel Brühl cenu diváků. Daniel byl taky odměněn titulem 'nejlepší herec'. O rok později získal cenu diváků za romantické dramaWAS NUTZT DIE LIEBE IN GEDANKEN a byl nominován za OBČANSKOU VÝCHOVU (2004). OBČANSKÁ VÝCHOVA byla po 11 letech prvním německým filmem na filmovém festivalu v Cannes, byla vřele přivítána a Daniel byl nazván jako mezinárodní vycházející hvězda.

DÁMY V LETECH režiséra Charlese Dance je jeho prvním významnějším ne-německým filmem, ve kterém si zahrál polského emigranta Andrea Marowskiho. Dan měl možnost pracovat se dvěma skvělými dámami britské filmografie - Judi Dench a Maggie Smith, které obdivuje a respektuje.

V roce 2005 jsme Daniela mohli vidět ve válečném dramatu z období 1. světové války ŠŤASTNÉ A VESELÉ v režii Christiana Cariona.

Brühl, který hodně pracuje s debutujícími režiséry, spolupracoval také se začátečníkem Clivem Gordonem na jeho filmu CARGO. Ve snímku v britsko - španělsko - švédské koprodukci hraje chlapce cestujícího po Africe.

Dan již také zvažoval možnost studia a třeba i hraní v Hollywoodu. Nezaměřuje se ale za každou cenu jen na anglicky mluvené filmy, takže jeho náhlé stěhování do Kalifornie neočekávejme:) "Jestli se to má stát, stane se," říká, ale připouští, že "můj nějvětší sen je pracovat ve Španělsku, protože jsem se tam narodil."

Skutečně, přišlo několik možností "jak dát gól" - jeho účast v "Shooting Star" se stala v roce 2003 během Berlinane (= 'sjezd' nejtalentovanějších evropských herců) obrovskou výhodou. "Byl jsem na Filmovém festivalu v Thessaloniki a potkal jsem "Shooting Star" z minulého roku a zdálo se mi opravdu zajímavé mluvit se španělským hercem o tom, jací zajímavý režiséři jsou ve Španělsku a jaké tu jsou pracovní podmínky pro herce."

Danielovi se tedy vlastně splnil sen pracovat ve Španělsku. SALVADOR (2005) - španělský film vypráví příběh katalánského rebela Salvadora Puiga Antiche (Daniel Brühl), který byl jako poslední popraven během Francova režimu a jehož smrt byla jen kvůli obrovskému vzbouření, které pomohlo Španělsku na jeho cestě k demokracii.

Dnes je Daniel Brühl jasně zářící hvězdou německých kin a vycházející hvězdou kin evropských.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Hanebný Pancharti

Hanebný Pancharti

O filmu: Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti.…
86 %
337450 zhlédnutí
Přehrát film
Bourneovo ultimátum

Bourneovo ultimátum

O filmu: Vynořil se z vln Středozemního moře a neměl sebemenší tušení, kdo je. Tehdy se zrodil Agent bez minulosti. Postupně začal skládat střípky do své životní mozaiky, až zjistil, že jeho minulost skrývá řadu temných míst, kterými musí znovu…
88 %
129070 zhlédnutí
Přehrát film
Nezvaní hosté

Nezvaní hosté

O filmu: Ke dvěma dětem žijícím ve dvou různých zemích přichází každou noc NEZVANÍ HOSTÉ, děsivé bytosti bez tváře, které se jich chtějí zmocnit. Napětí a strach se ještě více stupňují, když se s přízraky setkají i rodiče obou dětí. Znepokojivý…
47 %
7458 zhlédnutí
Přehrát film
Co kdybychom žili společně?

Co kdybychom žili společně?

O filmu: Annie, Jean, Claude, Albert a Jeanne jsou nerozlučnými přáteli více než čtyřicet let. Když jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a na obzoru je přízrak domova důchodců, vzepřou se a rozhodnou se žít společně. Nápad je to…
72 %
10066 zhlédnutí
Přehrát film
Bláznivá výhra

Bláznivá výhra

O filmu: Ovládnout tajemný zákon štěstěny? Vydělat jmění ve vrtkavé ruletě? To je přece zhola nemožné! A přece se to povedlo. Gonzalo vymyslel systém, jak ruletu legálně pokořit. Amsterdam, Las Vegas, Austrálie, Paříž, Madrid, Macao… S příbuznými…
54 %
7666 zhlédnutí
Přehrát film
Rivalové

Rivalové

O filmu: Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená…
91 %
296995 zhlédnutí
Přehrát film
Šťastné a Veselé

Šťastné a Veselé

O filmu: Tento film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v zákopech První světové války na Štědrý večer roku 1914. Když v létě 1914 vypukla válka, překvapila a pohltila miliony mužů. Přišly Vánoce, sníh a spousty balíčků od rodin a…
79 %
26799 zhlédnutí
Přehrát film
Nejhledanější muž

Nejhledanější muž

O filmu: V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou - je Issa…
74 %
41463 zhlédnutí
Přehrát film
Čachtická paní

Čachtická paní

O filmu: Uherská šlechtična Erzebet Bathory je bohatá, obdivovaná… a obávaná. Její krása je údajně draze vykoupena krví nesčetných nevinných obětí, v níž se koupe, aby si uchovala svěžest mládí! Kam až je ochotna zajít pro lásku a kde leží hranice…
49 %
28549 zhlédnutí
Přehrát film
2 dny v Paříži

2 dny v Paříži

O filmu: Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů…
64 %
15929 zhlédnutí
Přehrát film
The Fifth Estate

The Fifth Estate

O filmu: Pohľad na vzťah medzi zakladateľom serveru WikiLeaks Julianom Assangeom a jeho veľkým podporovateľom a pravdepodobným spolupracovníkom Danielom Domscheit-Bergom sleduje postupný vzrast vplyvu celého projektu a jeho dopad na vypuknutie…
64 %
10861 zhlédnutí
Přehrát film
S tváří anděla

S tváří anděla

O filmu: Hlavní postavou filmu je režisér Thomas Lang (Daniel Brühl), který dostane příležitost natočit film podle připravované knihy americké novinářky Simone Fordové (Kate Beckinsale). Ta se zabývá kontroverzním soudním procesem studentky…
61 %
0 zhlédnutí
Přehrát film
Zajíček bez oušek

Zajíček bez oušek

O filmu: Ludo je novinář oblíbeného bulvárního plátku, Anna učitelka ve školce. Ačkoliv Ludo dnes stěží vzpomene jméno, natož vzezření tmavovlasé obrýlené dívky s rovnátky, kterou v dětství úspěšně šikanoval, Anna si malého trapiče pamatuje dobře.…
68 %
25331 zhlédnutí
Přehrát film
Občanská výchova

Občanská výchova

O filmu: Jana, Petera a Jule spojuje jejich vášeň touží změnit svět. Jan a Peter se stanou Učiteli, záhadnými aktivisty, kteří nenásilným způsobem upozorňují místní smetánku, že jejich dny hojnosti jsou sečteny. Komplikace nastanou, když se Jule…
75 %
21247 zhlédnutí
Přehrát film
7 dní v Havaně

7 dní v Havaně

O filmu: 7 dní, 7 režisérů, 1 vášnivá Havana PONDĚLÍ (Benicio Del Toro) – Americký mladík Teddy Atkins (Josh Hutcherson) se rozhodne využít nabídku taxikáře a zažít tak jedinečnou netradiční, okružní jízdu Havanou. ÚTERÝ (Pablo Trapero) – Významný…
57 %
10507 zhlédnutí
Přehrát film
John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše

O filmu: Píše se rok 1937. Obchodník John Rabe žije již téměř 30 let se svou ženou Dorou v Nankingu, hlavním městě Číny, kde vede pobočku společnosti Siemens. Jen s těžkým srdcem se chystá předat vedení do rukou svého nástupce a ještě hůře se bude…
73 %
12350 zhlédnutí
Přehrát film
Dáma ve zlatém

Dáma ve zlatém

O filmu: Dáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z…
70 %
44863 zhlédnutí
Přehrát film
Dokonalý šéf

Dokonalý šéf

O filmu: Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a…
70 %
141762 zhlédnutí
Přehrát film
Captain America: Občanská válka

Captain America: Občanská válka

O filmu: Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers…
85 %
874482 zhlédnutí
Přehrát film
Kolonie

Kolonie

O filmu: Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z…
80 %
147758 zhlédnutí
Přehrát film
Krabat: Čarodějův učeň

Krabat: Čarodějův učeň

O filmu: Veden vnitřním hlasem, ocitá se čtrnáctiletý sirotek Krabat uprostřed zmatků třicetileté války u vrat mlýnice. Když mu mlynář pochmurného vzezření otvírá dveře domu, čeká ho tam již skupina mlčenlivých postav. Mistr uvítá nově příchozího…
61 %
16316 zhlédnutí
Přehrát film
Krabat: Čarodějův učeň

Krabat: Čarodějův učeň

O filmu: Veden vnitřním hlasem, ocitá se čtrnáctiletý sirotek Krabat uprostřed zmatků třicetileté války u vrat mlýnice. Když mu mlynář pochmurného vzezření otvírá dveře domu, čeká ho tam již skupina mlčenlivých postav. Mistr uvítá nově příchozího…
61 %
7351 zhlédnutí
Přehrát film
Krabat: Čarodějův učeň (Krabat) 2008

Krabat: Čarodějův učeň (Krabat) 2008

O filmu: Veden vnitřním hlasem, ocitá se čtrnáctiletý sirotek Krabat uprostřed zmatků třicetileté války u vrat mlýnice. Když mu mlynář pochmurného vzezření otvírá dveře domu, čeká ho tam již skupina mlčenlivých postav. Mistr uvítá nově příchozího…
61 %
2987 zhlédnutí
Přehrát film
WikiLeaks

WikiLeaks

O filmu: Příběh o zrodu webové stránky WikiLeaks a jejím negativním dopadu na přátelství hlavních protagonistů.Mladý německý novinář Daniel Berg se seznámil na internetu s vizionářem a bojovníkem za právo znát informace v jejich co nejméně…
62 %
13443 zhlédnutí
Přehrát film
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

O filmu: Originálním a velmi humorným způsobem se k nedávné historii bývalého Východního Německa vrátil režisér Wolfgang Becker. Příběh začíná v roce 1989, kdy nadšeně socialistická paní Kernerová upadne do kómatu, když uvidí v televizi svého syna,…
73 %
12497 zhlédnutí
Přehrát film
Alone in Berlin

Alone in Berlin

O filmu: Červen 1940 v Berlíně. Nacistická propaganda oslavuje vítězství nad Francií, zatímco v bytě  manželů Anny a Oty Quangelových v Prenzlauer Berg panuje hluboký zármutek. Jejich syn padl na frontě. Oba manželé dlouho věřili "vůdci" a věrně…
58 %
3022 zhlédnutí
Přehrát film
Transport

Transport

O filmu: V zimě roku 1946 je skupina německých zajatců umístěna do tábora hlídaného ženami, který vede krutý důstojník Pavlov. Většina žen cítí k nepříteli, který ve válce zabíjel jejich blízké, odpor. Pouze doktorka Natalia jedná se zajatci slušně…
55 %
12309 zhlédnutí
Přehrát film
Úkryt v zoo

Úkryt v zoo

O filmu: Antonina Zabinská (Jessica Chastain) práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi, nebojí se vlézt mezi neklidné slony do výběhu, je to vlastně ona, kdo svou energií a…
78 %
47044 zhlédnutí
Přehrát film
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

O filmu: /
52 %
24201 zhlédnutí
Přehrát film
Operace Entebbe

Operace Entebbe

O filmu: Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a…
65 %
9225 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku