Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Dan Bucatinsky

Dan Bucatinsky
Datum narození: 22.09.1965
Místo narození: New York, New York, USA

Životopis:

Herec, spisovatel a producent Dan Bucatinsky se narodil v New Yorku. Jeho židovští rodiče Julio a Myriam emigrovali několik let předtím z Argentiny a jeho prarodiče před 2. světovou válkou z Polska. Po ukončení studia dramatické umění na Vassar College se vrátil do New Yorku pracovat jako herec a spisovatel. Nijak zvlášť se mu nedařilo (odborový herecký průkaz získal za instruktážní filmy) a tak se v roce 1992 rozhodl odstěhovat do Los Angeles. Tam se hned v následujícím roce osudově seznámil se svým nynějším manželem a častým spolupracovníkem, scénáristou a režisérem Donem Roosem, se kterým vychovává dvě adoptované děti, Elizu a Jonaha.

K jednomu z vrcholů jeho kariéry patří nezávislá romantická komedie All over the guy o čtyřech přátelích, kteří hledají lásku. Scénář napsal na motivy své vlastní divadelní hry a zároveň si zahrál částečně autobiografickou roli neurotického Eliho, který se snaží najít životního partnera v Tomovi, který bojuje s alkoholismem a strachem z intimity.

Protože ho herectví uspokojovalo jen málo - objevoval se pouze v maličkých rolích v televizních seriálech - stala se těžištěm jeho práce produkce a psaní scénářů. Aby mohli dělat co je skutečně baví, založili společně s přítelkyní Lisou Kudrow v roce 2003 produkční společnost Is Or Isn't Entertainment,  která stojí za seriálem HBO The Comeback, ve kterém si oba i zahráli. Společně s Donem a Lisou produkuje i americkou verzi dokumentárního seriálu Who Do You Think You Are?. Tato trojice vytváří i původně internetový komediální seriál Web Therapy, který následně zakoupil do vysílání Showtime.

Všechny tři zmiňované seriály byly nominovány na cenu Emmy v producentské kategorii, ale zlatou sošku si Dan Bucatinsky překvapivě odnesl v roce 2013 za výkon herecký a to v seriálu z produkce Shondy Rhimes Scandal, ve kterém ztvárnil roli Jamese Novaka, ambiciózního novináře a zároveň po dítěti toužícího manžela náčelníka štábu Bílého domu. V roce 2014 se z původně jen hostující role dostal do základní herecké sestavy v sitcomu Marry me.

Na poli spisovatelském a scenáristickém je potřeba vyzdvihnout jeho práci pro Shondaland, kde pravidelně pomáhá se psaním scénáře pro Grey's Anatomy. Dále je autorem autobiografické knihy úvah na téma adopce a rodičovství Does This Baby Make Me Look Straight?. Společně s manželem se významně podílí na práci pro Family Equality Council, aktivně se zapojuje i do The Trevor Project a řady dalších projektů, které se týkají práv dětí a rodin.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Pod toskánským sluncem

Pod toskánským sluncem

O filmu: Studio, které natočilo film Holka na roztrhání, vám představuje další romantickou komedii POD TOSKÁNSKÝM SLUNCEM s Diane Lane v hlavní roli (nominovaná na Oscara, Nevěrná, Perfektní bouře). Frances Mayes (Lane), čerstvě rozvedená…
66 %
38740 zhlédnutí
Přehrát film
Akta Pentagon: Skrytá válka

Akta Pentagon: Skrytá válka

O filmu: Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu. Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři…
69 %
19960 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku