Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Daisy Donovan

Daisy Donovan
Datum narození: 11.07.1975
Místo narození: New York, USA

Životopis:

Anglická televizní moderátorka, herečka a spisovatelka se narodila 11. července 1975 v New Yorku ve Spojených státech módnímu fotografovi a televiznímu režisérovi Terenci Donovanovi a jeho druhé ženě Dianě, důvěrné přítelkyni princezny z Walesu a šéfce English National Ballet School. Jejím bratrem je jeden ze spoluautorů slavné videohry RockStar Games, Terry Donovan, je nevlastní sestrou hráče na klávesové nástroje britské hudební skupiny Big Audio Dynamite Dana Donovana a bývalou švagrovou anglické herečky a zpěvačky Patsy Kensit.

Dostalo se jí poměrně privilegovaného vzdělání v St. Paul's Girls School, pak pokračovala studiem literatury na univerzitě v Cambridgi, usoudila však, že to nebyla nejlepší volba a začala se věnovat studiu anglického jazyka na univerzitě v Edinburghu. Zde se stala členkou Edinburgh University Drama Society a následovalo studium na Londýnské akademii múzických a dramatických umění.

Začala jako recepční televizní produkční společnosti Talkback Thames a štěstí se na ni usmálo, když Channel 4 hledal protihráčku Iaina Lee do své tehdy velmi populární THE 11 O'CLOCK SHOW, která nastartovala mimo jiné také kariéru Rickyho Gervaisa, Charlie Brookera nebo Sachi Baron Cohena a jeho rappera Aliho G. V té době byla Daisy velmi populární, národ prostě miloval její nevinně vyhlížející slušnou dívku z dobré rodiny, která uměla politickým veličinám položit otázky s erotickým podtextem tak, aby odpovídající nic netušil, ale publikum ano.

THE 11 O'CLOCK SHOW udělala z Daisy „low grade celebrity", jak dnes ona sama s úsměvem vzpomíná. Byla nominována na British Comedy Award jako "Best Female Comedy Newcomer" a mohla si dovolit vlastní program – napsala a produkovala dokumentární seriál DAISY DAISY, v němž mapovala různé společenské úchylky. Následovalo pozvání od Courney Cox-Arquette, Monicy z populárního seriálu PŘÁTELÉ („Ona opravdu i ve skutečnosti byla jako Monica!"), aby vytvořila podobný seriál i pro Spojené Státy a tak vznikla série DAISY DOES AMERICA. Nebyla to však jízdenka do Hollywoodu, jak se očekávalo. Daisyin černý humor se v Americe setkal s poměrně chladným přijetím a ona se raději vrátila zpět do Anglie k psaní a příležitostnému hraní. „Je těžké, když něčemu věnujete veškeré své síly a výsledky se prostě nedostaví.

"Nakonec jsem byla šťastnější, že jsem se mohla jen tak poflakovat a sem tam se věnovat psaní. Televize mě najednou nějak nelákala. Můžu se vám zdát líná, ale v téhle branži musíte být stále ve střehu – dostanu tu práci? Kdo další se o to ještě uchází? Těžko se to vysvětluje, ale já už opravdu netoužila po ničem jiném než být matkou a příležitostnou moderátorkou."

Po roce 2007 se Daisy objevila ve své u nás patrně nejznámější roli Marthy ve vynikající britské černé komedii HORŠÍ NEŽ SMRT, dále jsme ji mohli zaznamenat v roli Cornelie Robson v poirotovské SMRTI NA NILU nebo v populárním sitcomu MOJE RODINA. Menší roli hrála také ve filmu DIVOŠKA, kde se podílela i na finální úpravě původního scénáře. Naposledy se jako herečka zatím objevila v jedné z vedlejších rolí v černé komedii svého manžela Dana Mazera I GIVE IT A YEAR.

V současné době se věnuje v televizi dalšímu dokumentárnímu projektu THE GREATEST SHOW ON EARTH, mapujícímu různé druhy zábavných show ve světových televizích. „Jednou mi kolegové poslali fotografie ze somálské zábavné show, kde hlavní cenou byly střelné zbraně. To ve mně zanechalo hluboký dojem, uvědomila jsem si, že by bylo úžasné zmapovat jednotlivé národy prostřednictvím televizní zábavy. Televize je okno do duše národa ...", věří Donovan.

Svého manžela, producenta a spolupracovníka Sachi Baron Cohena, Dana Mazera poznala ještě během svého účinkování v THE 11 O'CLOCK SHOW a v roce 2005 se za něj v Maroku provdala. Pár žije v západním Londýně, mají dvě dcery Maisy a Mini Ivy.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Divoška

Divoška

O filmu: Šestnáctiletá Poppy Moore (Emma Roberts - Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu) je rozmazlená a nevychovaná puberťačka z LA, která si užívá života v neskutečném přepychu. Po jedné velkolepé party s hrozivým koncem ji však její otec posílá do…
61 %
113629 zhlédnutí
Přehrát film
Horší než smrt

Horší než smrt

O filmu: Smrt čeká na každého z nás. Má ale jednu obrovskou výhodu. Když člověk leží nastrojený v rakvi a okolo ho oplákávají pozůstalí, zapomene se na vše, v čem nebožtík za života hřešil. V rakvi je už zkrátka každý za dobráka. V jedné britské…
79 %
45681 zhlédnutí
Přehrát film
Dávám tomu rok

Dávám tomu rok

O filmu: Není to ještě ani rok, co měli svatbu jako z pohádky - a už se objevili první problémy. Přitom se zdálo, že jsou spolu Nat (Rose Byrne) a Josh (Rafe Spall), navzdory naprosto rozdílným povahám, skutečně šťastní. Rodina a přátelé si ale…
52 %
41643 zhlédnutí
Přehrát film
Still Crazy - Pořád naplno

Still Crazy - Pořád naplno

O filmu: Hudební komedie vypráví o fiktivní skupině Strange Fruit, která se v roce 1977 rozpadla a jejíž členové se po dvaceti letech setkávají kvůli vystoupení na hudebním festivalu ve Wisbechu. Zestárlí rockeři v osobním životě příliš neuspěli -…
77 %
8730 zhlédnutí
Přehrát film
Milióny

Milióny

O filmu: Po smrti matky se odstěhuje otec (James Nesbitt) se svými syny do nového domu v Anglii. Starší 9letý syn Anthony (Lewis McGibbon) je praktický, mladší 7letý Damian (Alex Etel) věří v Boha a ve svaté, kteří se mu zjevují a mluví s ním.…
65 %
6900 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku