Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
d'Abo, Maryam

d'Abo, Maryam
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Maryam d’Abo je anglická herečka známá díky své roli Bond girl Kary Milovy v bondovce Dech života z roku 1987. Příjmení d’Abo má původ ve švédském pojmenování finského města Turku, které zní Åbo. Je dcerou gruzínské matky a nizozemského otce, vnučkou gruzínského generála Giorgie Kvinitadzeho a tetou herečky Olivie d’Abo. Absolvovala Londýnské dramatické centrum (Drama center London) a nastoupila hereckou kariéru. V mládí začala pracovat v modelingu a v současnosti má kontrakt u známé modelingové agentury Models 1. Poprvé se ve filmu objevila v roce 1983. Zahrála si francouzskou au pair ve sci-fi XTRO. Další Francouzku ztvárnila ve snímku Bílé noci, kde hrála po boku Michaila Baryšnikova a Isabelly Rossellini. V roce 1987 byla obsazena do své nejznámější role, která ji proslavila. V bondovce Dech života z roku 1987 byla jemnou československou čelistkou Karou Milovy, která paralelně pracovala pro sovětskou tajnou službu jako odstřelovačka. V Bratislavě se setkala s Jamesem Bondem a následně se do něj zamilovala. V roce 1987, kdy se uskutečnila premiéra bondovky, nafotila sérii nahých fotografií pro záříjové vydání časopisu Playboy. Následovaly další role. Roku 2002 se objevila v adaptaci románu Doktor Živágo, kde hráli i čeští herci. Další rok ztvárnila postavu královny Hekuby ve snímku Helena Trojská. Poté přišla menší postava v ponurém francouzském filmu Peklo (2005), vedle Emmanuelle Béart a ex-Bond girl Carole Bouquetové. Je spoluatorkou knihy Bondovy dívky jsou věčné (Bond Girls Are Forever), kterou následoval stejně zaměřený dokumentární film, ve kterém hrála průvodkyni dalších Bond girls.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku