Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Colin Trevorrow

Colin Trevorrow
Datum narození: 13.09.1976
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA

Životopis:

Colina Trevorrowa lákala práce v zábavním průmyslu natolik, že už jako student střední školy i Tisch School of Arts newyorské univerzity lhal o svém věku, aby se dostal ke stáži v komediálním pořadu Saturday Night Live nebo v talk show Grega Kinneara. Jak sám říká: „Musíte být v tomhle průmyslu nečestně ambiciózní, protože je plný hromady talentovaných lidí, ale jen ti, kteří jsou talentovaní slaboši, píšou nakonec romány."

Než se však Colin dostal k pořádné práci, musel si projít martyriem těch hrozných. Jako svoji nejhorší zkušenost uvádí práci řidiče v reality show na způsob Joe milionář, ve kterém musel odvážet neúspěšné ubrečené uchazečky do jejich domovů poté, co byly odmítnuty pohledným starým mládencem, odjely v nablýskané limuzíně ze záběru kamer a přestoupily do jeho dodávky.

Produkční asistování však Trevorrowa v prvé řadě ujistilo, že nemusí být nadčlověkem, aby samotnou produkci, tedy psaní i režírování mohl vykonávat. Po zevrubném prostudování téměř všech dostupných univerzitních scénářů tedy kontaktoval kamaráda Dereka Connollyho, který taktéž docházel vypomáhat do Saturday Night Live, a společně se rozhodli kolaborovat na originálních scénářích. Ještě před tím se však podařilo Trevorrowovi prodat studiu DreamWorks původní scénář akční science fiction nazvané Tester.

„Měli jsme oba vlastní výbavu dovedností, které se však vzájemně výborně doplňovaly, takže zatímco Derek řešil ‚jak se to stane', já měl na starosti ‚co se vlastně vůbec stane'."

V roce 2009 dorazili do kin Komici Judda Apatowa a přesto, že měla ve filmu malou roli, uchvátila Connollyho herečka Aubrey Plaza natolik, že se jí rozhodl napsat roli na tělo. Scénář nezávislého filmu SAFETY NOT GUARANTEED z roku 2012 k ní pak doputoval přes jejího a Trevorrowova společného manažera. Trevorrow se rozhodl taktéž film režírovat, přestože neměl s režií, až na pár krátkometrážních výjimek, tolik zkušeností. Produkce však nebyla nijak rozsáhla a Colin se tak musel potýkat hlavně s mísením různých hereckých nátur a jejich výsledných výkonů. Když bylo Safety Not Guaranteed vybráno do festivalu Sundance, rozhodl se Trevorrow pro netradiční krok - film sám přestříhal, změnil jeho žánr, vyznění i konec. To se mu rozhodně vyplatilo, film se setkal s velice pozitivním přijetím i za hranicemi USA, vydělal téměř šestinásobek svého skromného rozpočtu a odnesl si cenu za nejlepší scénář na Independent Spirit Awards.

Ve stejném roce byli Trevorrow a Conelly spojováni s dalšími dvěma projekty. První nesl název THE AMBASSADOR, byl založen na jejich původním scénáři a sledoval stážistu pracujícího v Úřadu Spojených národů pro kosmické záležitosti, který náhodou naváže první kontakt s půvabnou mimozemšťankou. I v druhém projektu měla dvojice znovu spojit své síly a vytvořit remake dobrodružného snímku Flight of the Navigator pro studio Disney. Než však mohl některý z filmů dostat zelenou, začaly se Trevorrovowy citace objevovat po boku výroků takových jmen jako J.J. Ambrams nebo Guillermo del Toro a většina publicistů ho začala připojovat k probíhajícímu hledání režiséra sedmých Hvězdných válek. Trevorrow skutečně dostal na starost populární sérii, byla jí však trilogie JURSKÝ PARK, na kterou navázal čtvrtým dílem v roce 2014, který se tak stal jeho prvním studiovým filmem.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Vlastní zbraň podmínkou

Vlastní zbraň podmínkou

O filmu: Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem..…
66 %
7504 zhlédnutí
Přehrát film
Jurský svět

Jurský svět

O filmu: Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně…
80 %
1375080 zhlédnutí
Přehrát film
The Book of Henry

The Book of Henry

O filmu: Příběh pojednává o předčasně vyspělém chlapci Henrym (Jaeden Lieberher) a jeho mladším bratrovi Peterovi (Jacob Tremblay). Henry je poprvé zamilovaný. Do Christiny (Maddie Ziegler), dcerky policisty od sousedů. Chce dívku ochránit před…
55 %
15642 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku