Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Cliff Simon

Cliff Simon
Datum narození: 07.09.1962
Místo narození: Johannesburg, Jižní Afrika

Životopis:

Cliff Simon se narodil 7. záři 1962 v Johannesburgu. V roce 1975 spolu s rodiči emigroval do Velké Británie, kde vystudoval školu. Po studiích se rozhodl vrátit zpět do Jižní Afriky, kde sloužil u letectva. Po dvouleté službě začal pracovat v Evropě jako profesionální model a tanečník a rok účinkoval v Moulin Rouge v Paříži jako tanečník a náhradník za hlavního zpěváka.

Roku 1987 se vrátil do JAR a dělal dále modeling. Po pěti letech, v roce 1992, vyhrál titul "pan Jižní Afrika". Krátce poté začal studovat herectví a šest let účinkoval v mýdlové opeře EGOLI: PLACE OG GOLD. V roce 2000 se přestěhoval do Spojených států do Los Angeles, v roce 2005 získal americké občanství.

Hrál malou roli v americkém seriálu NASH BRIDGES. Nicméně, nejvíce se proslavil svým ztvárněním goa'ulda Ba´ala, v seriálu STARGATE SG-1. Díky kombinaci okouzlujícího charizmatu padoucha a rozpustilému smyslu pro humor se stal divácky velmi oblíbeným "záporákem", díky tomu, jeho postava setrvala v seriálu po 5 sérií. V roce 2008 se objevil ve filmu STARGATE: CONTINUUM, opět v roli Ba´ala. Prozatím je to jeho poslední herecký počin.

Mimo herectví se také věnoval plavání ( v roce 1984 se kvalifikoval na Olympijské hry v Los Angeles ), gymnastice a modelingu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Hvězdná brána: Návrat

Hvězdná brána: Návrat

O filmu: Poté co Teal'c s Valou zmizí, tým si uvědomí, že byla změněna časová linie a Stargate program již neexistuje. Flotila goa'uldských mateřských lodí, vedených Baalem, přiletí napadnout Zemi. Zatímco se SG-1 pokouší o popravu Baala,…
81 %
112286 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku