Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Christian Lude

Christian Lude
Datum narození: 23.01.1913
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 08.02.1978
Místo úmrtí: Paříž, Francie

Životopis:

Herec Christian Lude zanechal svou stopu ve francouzské kinematografii v podobě padesáti vedlejších rolí, v několika z nich jsme jej mohli vidět i u nás, kromě toho se uplatnil v divadle a televizi. Pocházel z Paříže, jeho vlastní jméno bylo Pierre Albert Ducrocq. Jako profesionální herec se začal uplatňovat po druhé světové válce v pařížských divadlech i u filmu.

Před kamerou stál poprvé již v roce 1949, zmínku si ale zaslouží až role doktora Barbesola v komerčně úspěšné adaptaci Maupassantovy předlohy MLÁDENEC PANÍ HUSSONOVÉ (Le rosier de Madame Husson, 1950), vedlejší postavu dentisty Marcela Forestiera hrál v dodnes známém dramatu ADRESÁT NEZNÁMÝ (Sans laisser d'adresse, 1951). V padesátých letech točil několikrát ročně a vedlejší role hrál ve filmech dnes málo známých i v pracech slavných režisérů. Zmínku si zaslouží postava inženýra v Pagnolově filmu MANON OD PRAMENE (Manon des sources, 1952) nebo souseda v Cayattově mezinárodně oceněném dramatu PŘED POTOPOU (Avant le déluge, 1954). Zajímavou příležitost dostal také jako kanovník Dumont-Clairville v kontroverzním snímku BEZ SUTANY (Le défroqué, 1954).

Během padesátých let se začal prosazovat v pařížských divadlech, na několika jevištích v Paříži hrál v letech 1955-1956 ve hře Vějíř Lady Windermerové, poté častěji vystupoval v divadle Comédie des Champs Elysées. Několikrát hrál v moderním francouzském repertoáru (J. Anouilh), uplatnění našel ale i ve světové klasice (Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy v Théâtre de l'Athénée, 1957). Svou dráhu divadelního herce završil účastí v Dostojevského Idiotovi v Théâtre de l'Atelier (1966).

I na přelomu 50. a 60. let byl filmaři zván k podružným rolím lékařů (PRÁSKAČ – Le doulos, 1962; CTIHODNÝ STANISLAV – L'honorable Stanislas, agent secret, 1964) nebo právníků (BEZ RODINY – Sans famille, 1957; PÁN ZE SPOLEČNOSTI – Un monsieur de compagnie, 1964), příležitostně začal spolupracovat také s televizí. Poslední filmovou roli odehrál jako Urbain Randal, strýc titulního hrdiny (J. P. Belmondo), v kriminální komedii ZLODĚJ Z PAŘÍŽE (Le voleur, 1967). O rok později točil naposledy v televizi, od té doby pak žil v soukromí. Zemřel v Paříži 8. února 1978 ve věku 65 let.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Belphégor – Fantóm z Louvru

Belphégor – Fantóm z Louvru

0 %
5061 zhlédnutí
Přehrát film
Landru

Landru

O filmu: Pan Landru je obchodník se starožitnostmi, venku zuří I. světová válka a obchody se příliš nehýbou. Jenže Landruova početná rodina chce jíst, i když je válka. A tak pan Landru hledá způsob, jak si pomoci k prostředkům. Napadá ho spásná…
78 %
5268 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku