Statistika návštěvnosti kin: 18.05 - 24.05   :   Violetta - koncert - 24.05.2020 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Catherine Alric

Catherine Alric
Datum narození: 23.03.1954
Místo narození: Neuilly-sur-Seine, Francie

Životopis:

Catherine Alric je dnes již řadu let uznávanou spisovatelkou a autorkou dětských knih, v mládí se ale prosadila jako herečka a v 70. a 80. letech ji i naši diváci mohli zaznamenat v několika filmech převážně komediálního žánru. Od dětství jevila umělecké nadání k různým oborům, věnovala se zpěvu, tanci a malování, nejvíce ji ale zajímalo divadlo. Již v patnácti letech účinkovala poprvé na jevišti, později vystudovala herectví a začala působit na divadelních scénách mimo Paříž.

Její atraktivní zjev neušel pozornosti vlivných lidí od filmu a již ve dvaceti letech debutovala na stříbrném plátně. První menší příležitost dostala v kriminální komedii NENAPRAVITELNÝ (L΄incorrigible, 1975) s J. P. Belmondem v hlavní roli. Režisér tohoto filmu Philippe de Broca, tvůrce populárních komedií té doby, jí pak nabídl i účast ve svých dalších filmech. Z nich připomeňme především dvě na sebe navazující komedie NĚŽNÉ KUŘE (Tendre poulet, 1978) a UKRADLI TORZO JUPITERA (On a volé la cuisse de Jupiter, 1980). Ve druhém ze jmenovaných filmů vytvořila s Franisem Perrinem věčně rozhádaný manželský pár, který doplňuje ústřední dvojici (Annie Girardot a Philippe Noiret). Tady se také před kamerou objevila obnažená, což podpořilo divácký zájem a navýšilo i její popularitu.

V první polovině osmdesátých letech hrála Catherine Alric i v několika filmech ročně, spolupráci navázala také s televizí a objevila se v několika seriálech, točila též v Itálii. Znovu s Annie Girardot hrála v komedii ODPLATA (La revanche, 1981), velké role vytvořila i v dalších komediích různých režisérů (Jean Yanne, Roger Kay, Christian Gion). Před filmovou kamerou stála naposledy v rámci komedie POVÝŠENÍ PŘES POSTEL (Promotion canapé, 1990), od té doby hraje výhradně v televizi.

Koncem osmdesátých let našla Catherine Alric těžiště svých aktivit v tvorbě pro děti a v roce 1989 publikovala svou prvotinu Boulette et Marcel à l'opéra. Od té doby vydala dalších šest knih zaměřených na děti mladšího školního věku, koncem devadesátých let spojila své síly s výtvarníkem Clémentem Mansionem, s nímž založila vlastní nakladatelství CIRAL. Kromě občasné práce pro televizi se dodnes věnuje příležitostně i divadlu a vystupuje s různými soubory v Paříži i na oblastních scénách.

Catherine Alric není provdaná, ale již řadu let je jejím životním partnerem je generál Jean-Loup Chrétien (*1938), první francouzský kosmonaut.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Ukradli torzo Jupitera

Ukradli torzo Jupitera

O filmu: V pokračování filmu Něžné kuře nazvaném Ukradli torzo Jupitera se hned na začátku vezmou policejní inspektorka a profesor řečtiny, kteří odjíždějí na svatební cestu do Řecka, ostatně kam jinam. Zdá se, že je čekají jen antické památky,…
81 %
21525 zhlédnutí
Přehrát film
Nenapravitelný

Nenapravitelný

O filmu: Bláznivá francouzská komedie o neodolatelném podvodníkovi, který narazí na nečekaného protivníka - lásku. Na jeho počátku je z vězení propuštěn brilantní podvodník Viktor Vauthier. Neztrácí ani minutu a ihned telefonicky rozjede další řadu…
79 %
9948 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku