Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Cassandra Harris

Cassandra Harris
Datum narození: 28.12.1991
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Životopis:

Cassandra Harris, vlastním jménem Sandra Colleen Waites, se narodila 15. prosince 1948 v Sydney v Austrálii v rodině stavebního dělníka a kadeřnice. Po rozvodu rodičů a následném sňatku matky přijala Sandra příjmení svého otčíma - Gleeson. Po ukončení střední školy pracovala nějakou dobu v realitní kanceláři a pak se zapsala na Národní Ústav Herectví v Sydney.  V roce 1964 se poprvé vdala, ale manželství nemělo dlouhé trvání.

Svou první roli letušky získala v úspěšném divadelním představení Boeing Boeing v divadle Palace v Sydney, které probíhalo v letech 1964-1965. Brzy na to se objevila v australské televizní show Kráska a zvíře a v prvotině Bruce Beresforda Pět dní. Koncem šedesátých let odjela z Austrálie do Londýna a začala používat jméno Cassandra. Zde se setkala se producentem Dermotem Harrisem (bratrem irského herce Richarda Harrise), kterého si vzala a měla s ním dvě děti - Christophera a Charlotte.

Velký zlom v její kariéře nastal, když procházela kolem londýnského Palladia a uviděl ji náhodou Sammy Davis Jr., který tam zrovna vystupoval. Požádal ji, jestli ji může vyfotografovat. Fotografie byla následně vytištěna v časopise společně s titulkem - Ideální žena Sammyho Davise Jr. Od té doby se na ní hrnuly nabídky z modellingu a objevila se v úspěšných reklamách na American Express.

První filmová role se na ni usmála ve filmu Řecký magnát v roce 1978. Krátce na to skončilo její manželství s Harrisem. V roce 1980 získala roli ve filmu Hra s diamanty. Někdy v této době se seznámila s Piercem Brosnanem, který se o vánočních svátcích 1980 stal jejím třetím manželem. Příští rok jí přinesl její nejslavnější roli, když si zahrála v „bondovce" Jen pro tvé oči hraběnku Lisel von Schlaf. Během filmování seznámila svého manžela s producentem Albertem R. Broccolim, což později vedlo k tomu, že Brosnan ztvárnil Jamese Bonda ve čtyřech „bondovkách".

Jejím posledním hereckým počinem bylo hostování v několika episodách populárního seriálu Remington Steele, kde hrál Brosnan hlavní roli. Pak se již jen starala o děti (v roce 1983 přibyl syn Sean Brosnan) a od roku 1987 bojovala s rakovinou vaječníků, které v roce 1991 v pouhých 43 letech podlehla (stejné „prokletí" zasáhlo i její dceru Charlotte - zemřela v červnu 2013 v 41 letech). V Malibu v Kalifornii je Cassandře věnována stanice na pozorování velryb jako památka a vzpomínka na herečku, která by se možná po vychování dětí na filmová plátna zase vrátila a věnovala se kariéře. Jestli by se jí to podařilo, se však bohužel nikdy nedozvíme - osud rozhodl jinak.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Jen pro tvé oči

Jen pro tvé oči

O filmu: Neznámí pachatelé potopili u řeckých ostrovů britskou špionážní loď. Na její palubě se nachází počítač na ovládání řízených střel. James Bond (Roger Moore) jej má zachránit než padne do ruských rukou. Zdá se však, že rejdař dvojí tváře…
74 %
17258 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku