Statistika návštěvnosti kin: 27.07 - 02.08   :   Dvojrole - 02.08.2020 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Carola Braunbock

Carola Braunbock
Datum narození: 04.07.1978
Místo narození: Berlín, Německo

Životopis:

Carola Braunbock se narodila 9. ledna roku 1924 ve Všerubech nedaleko Plzně, později emigrovala do Německa. V tehdejším Československu chodila do základní školy. Od 1947 do 1949 studovala na hudební a divadelní škole v Lipsku, od roku 1949 byla v angažmá v Deutsches Theater a Berliner Ensemble v Berlíně. Od roku 1951 pracovala v mnoha filmových a televizních inscenací DEFA (Die Deutsche Film Agentur) a DFF (Der Deutsche Fernsehfunk). Nezapomenutelná je její role macechy v pohádce TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU, která ji učinila mezinárodně známou.

V roce 1951 začíná Carola Braunbock hrát ve filmu, kdy dostala roli ve filmu Wolfganga Staudteho DER UNTERTAN (PODANNÝ, podle románu Heinricha Manna), kde ztvárnila postavu Emmi Hesslingové, sestru hlavní postavy filmu, Diedericha Hesslinga. Film získal několik ocenění a díky úspěšnosti tohoto filmu byla od té doby obsazována každoročně v několika filmech. Její výkon v tomto filmu byl kritikou velice chválen, ale výsledkem pro ni nebyla žádná velká hlavní role, ale naopak dostávala, zřejmě kvůli svému vzhledu, role starších vdov, žen pracujících v zemědělství a podobně.

Z nejznámějších snímků, kde účinkovala, lze jmenovat sérii DIE STACHELTIERPARADE, což je série krátkých filmů vytvořených mezi léty 1953 až 1964, které zobrazovaly problémy socialismu, kde hrála v krátkém filmu TRÄUME SIND SCHÄUME? (1963). Roku 1964 hrála baronku ve filmu MIR NACH, CANAILLEN!, v roce 1978 hrála ve svém posledním filmu SEDM PIH, který byl známý i u nás.

Čtyřikrát se také objevila v populárním východoněmeckém kriminálním seriálu "POLIZEIRUF 110", který se točil v letech 1971 až 1990 a byl východoněmeckým protějškem západoněmecké kriminální série „TATORT“ (MÍSTO ČINU).

Role macechy Popelky v pohádce TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU (1973) ji učinila mezinárodně slavnou. Filmový štáb neměl tušení, že Carola rozumí česky a z Čech pochází, režisér Vorlíček se to dozvěděl až na konci natáčení. V pohádce ji nadabovala Jaroslava Adamová. Zemřela pět let po natáčení této pohádky dne 4. července 1978 v Berlíně ve věku pouhých 54 let.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Tři oříšky pro Popelku

Tři oříšky pro Popelku

O filmu: Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ…
86 %
187697 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku