Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Bryan Adams

Bryan Adams
Datum narození: 05.11.1959
Místo narození: Kingston, Ontario, Kanada

Životopis:

Bryan Adams se narodil 5. listopadu 1959 v kanadském Kingstonu v provincii Ontario. Za mlada hodně cestoval, protože jeho rodiče byli diplomaté. Po jejich rozvodu se zabydlel ve Vancuveru, kde v patnácti letech ukončil školu a začal se věnovat prvořadě hudební kariéře. Z jeho slov, že si na střední ani nevšímal holek kvůli svému zapálení k hudbě, jasně vyplývá jeho nadšení. Začal hrát po nočních klubech v kapelách Shock nebo Sweeney Todd, kde se už dostal k postu vedoucího zpěvu. Zlom nastal, když potkal bubeníka Jima Vallance, se kterým si přesně padli do noty a začali spolu psát písně až do dneška. Nejen pro sebe, ale i pro jiné skupiny jako například Kiss či pro filmy. V roce 1978 nastoupil k nahrávací společnosti A&M Records za částku jednoho dolaru, po zaslání pár demo nahrávek.

Jeho první album s nenáročným názvem ‘Bryan Adams‘ mu vyšlo v roce 1980, se kterým zabodoval hlavně v Kanadě. Druhé album ‘You Want It You Got It‘ už zaznamenalo i mezinárodní úspěch. Stále mu ale chyběl hit. To se mu povedlo změnit třetím albem ‘Cuts Like a Knife‘ v roce 1983, na kterém se objevily hned dva hity. ‘Straight from the Heart‘ a ‘Cuts Like a Knife‘ se oba umístily v různých žebříčcích. V roce 1984 zazářil ještě více se svým nejvíce prodávaným albem ‘Reckless‘ se singly ‘Run to You‘,‘Summer of 69‘,‘One Night Affair‘, duet s Tinou Turner ‘It’s Only Love‘ a nejúspěšnější písní z alba ‘Heaven‘. Úspěch alba podpořil koncertní šňůrou po celém světě a třeba i se zmiňovanou Tinou Turner. Účastní se projektu ‘Live Aid‘ v roce 1985 spolu s dalšími špičkovými umělci. V roce 1987 mu vyšlo album ‘Into the Fire‘ s hit singly ‘Heat of the Night‘ a ‘Heart on fire‘.

V roce 1991 opět zabodoval s albem ‘Waking Up the Neighbours‘, kterého se prodalo přes deset milionů. Hlavním důvodem byla proslavená balada ‘(Everything I Do) I Do It for You‘ z filmu ‘Robin Hood: Král zbojníků‘, za kterou obdržel cenu Grammy. Této písně se jen v USA prodaly čtyři miliony kopií a sedmnáct týdnů vydržela na špičce britského žebříčku. V roce 1993 vydal album hitů ‘So Far So Good‘. O rok později nazpíval s Rod Stewartem a Stingem další silnou baladu ‘All for Love‘ pro film ‘Don Juan DeMarco‘, která opět vylétla v žebříčcích po celém světě. Dále vydal živé album ‘MTV Unplugged‘ (1997), ‘On a Day Like Today‘ (1998), další soubor hitů ‘The Best of Me‘ (1998), soundtrack k filmu ‘Spirit – Divoký hřebec‘ (2002).

V roce 2002 si zahrál malé cameo ve filmu DŮM BLÁZNŮ režiséra Andreje Končalovskije. Šest let po jeho posledním nerecyklačním albu ‘On a Day Like Today‘ vydává nové ‘Room Service‘ (2004), které zaznamenalo velký úspěch. ‘Open Road‘ se stal nejúspěšnějším singlem alba. O rok později vydává další sbírku hitů ‘Antalogy‘ se dvěma novými skladbami. Zatím poslední album vyšlo v roce 2008 pod jednoduchým názvem ‘11‘ a obsahuje jedenáct nových písní.

Bryan Adams začínal na kytarově čistém rocku a pomalu přešel přes soft rock až k pop rocku. Většinu písní si píše sám či s Jimem Vallancem. Hraje na elektrickou kytaru či klasickou španělku. Zvládá také i harmoniku nebo basu. Kytarista Kieth Scott a bubeník Mickey Curry s ním hrají už od osmdesátých let. Na klávesy ho od roku 2000 doprovází Gary Breit a na basovou kytaru Norm Fischer. Adams je také nadšeným fotografem. Fotil mnoho hudebních osobností od Micka Jaggera přes Mobyho po Celine Dion či anglickou královnu Alžbětu II.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Růžový cadillac

Růžový cadillac

O filmu: Tommy Nowak (Clint Eastwood), který vás vyslídí dřív, než inkoust na vaší falešné identifikační kartě stačí uschnout, je propuštěn na kauci. Vždycky dostane to, po čem jde, proto má vypátrat únosce s dítětem, čtvrt miliónu v kufru…
55 %
13635 zhlédnutí
Přehrát film
Dům bláznů

Dům bláznů

O filmu: Tento film vznikl podle skutečných událostí. V první čečenské válce roku 1996 bylo pohraničí sousedního Ingušska ohrožováno čečenskými ozbrojenci. Poblíž hranice stála psychiatrická léčebna. Její pacienti si žili po svém a netušili, co je…
73 %
5762 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku