Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Billy Gibbons

Billy Gibbons
Datum narození: 16.12.1949
Místo narození: Houston, Texas, USA

Životopis:

William Frederick "Billy" Gibbons je známý především jako kytarista americké rockové skupiny ZZ Top. Hudební kariéře se začal věnovat už ve svém mládí, v době, kdy navštěvoval hollywoodskou Warner Brothers' art school. Zde také založil svou první kapelu, kterou pojmenoval "Moving Sidewalks". S ní hráli jako předkapela na americkém turné Jimmyho Hendrixe, po jehož skončení Jimmy Hendrix údajně daroval Billymu svoji kytaru (růžový Fender Stratocaster) s prohlášením, že Billy Gibbons je jedním z nejtalentovanějších kytaristů USA.

V roce 1969 Billy Gibbons společně s baskytaristou Dusty Hillem a bubeníkem Frankem Beardem založil skupinu ZZ Top, ve které všichni tři účinkují dodnes. Billy se vyznačuje hlavně svými dlouhými vousy, "levnými" slunečními brýlemi (v repertoáru ZZ Top je i píseň Cheap Sunglasses) a málo vídanou kytarou Gretsch Billy-Bo Jupiter Thunderbird, na kterou hraje při svých vystoupeních.

Mimo hudební scénu Billy Gibbons také ztvárnil několik seriálových rolí, z nichž nejznámější je asi role v několika dílech seriálu Sběratelé kostí (Bones), kde hraje sama sebe jako otce počítačového génia Angely Pearly Gates Montenegro (její prostřední jméno je stejné jako Billyho kytary typu Les Paul).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Návrat do budoucnosti III

Návrat do budoucnosti III

O filmu: Tentokrát se Michael J. Fox vydává na záchranou misi do roku 1885. Třetí Martyho cesta do minulosti, kde je třeba zachránit přítele a vyřešit problém, jak se dostat zpátky do budoucnosti.
85 %
111195 zhlédnutí
Přehrát film
Deadwood

Deadwood

O filmu: Ještě nedávno byl Seth Bullock jako velitel policie v Montaně mužem zákona. Teď však přijíždí do Deadwoodu, malého městečka kdesi v Jižní Dakotě, jako obyčejný, řadový občan, aby se tu pokusil začít nový, minulostí nezatížený život. Jeho…
75 %
6634 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku