Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Barkhad Abdirahman

Barkhad Abdirahman

Životopis:

Barkhad Abdirahman je somálsko-americký herec, který se narodil 10. dubna 1985 v Mogadišo v jižním Somálsku. Barkhad vyrůstal v Jemenu a v roce 1999, ve svých čtrnácti letech, se s rodinou přestěhovali do Minneapolis v USA. Studoval magisterské studium na Minnesota State University Moorhead.

Před vstupem do filmové branže Barkhad vystřídal několik zaměstnání. Pracoval jako řidič a později podnikal se svým bratrem Guledem v oblasti telekomunikací a taktéž si vyzkoušel práci DJ v Minnesotě. Svůj filmový debut si odbyl ve filmu Kapitán Philips v roce 2013, kde, po boku Toma Hankse ztvárnil roli somálského piráta, který se snaží ukrást loď kapitána Philipse (Tom Hanks). Za ztvárnění této role obdržel mnoho nominací na filmová ocenění, včetně nominace na Oskara za nejlepšího herce ve vedlejší roli a nominaci na Zlatý glóbus za totéž. Za stejnou roli byl taktéž nominován na cenu BAFTA (cena Britské akademie filmového a televizního umění ), kterou dokonce později vyhrál jako nejlepší herec ve vedlejší roli.

Na počátku roku 2014 prohlásil, že se plánuje přestěhoval do Los Angeles a začal pracovat na režii filmu Ciyaalka Xaafada.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Kapitán Phillips

Kapitán Phillips

O filmu: Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled…
85 %
115151 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku