Statistika návštěvnosti kin: 25.11 - 01.12   :   Tik-Tak - 27.11.2019 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Barbara Steele

Barbara Steele
Datum narození: 29.12.1937
Místo narození: Birkenhead, Velká Británie

Životopis:

Původem britská herečka Barbara Steele natočila v různých zemích přes čtyřicet filmů, největší slávu jí ale přinesly italské horory ze šedesátých let a v tomto žánru se stala skutečnou celoevropskou hvězdou. Narodila se v Birkenheadu nedaleko od Londýna a původně studovala malířství, později ale získala hereckou průpravu a začala hrát s divadelní společností Repertory Company. Debut před filmovou kamerou absolvovala v rámci komedie BACHELOR OF HEARTS (1958), do širšího povědomí se dostala díky filmu NAHOŘE A DOLE (Upstairs and Downstairs, 1959), který disponoval hvězdným mezinárodním obsazením.

Mezinárodního úspěchu se Barbara Steele dočkala díky filmu MASKA DÉMONA (La maschera del demonio, 1960), který natočil kameraman a začínající režisér Mario Bava. Tento film dnes patří ke klasice hororového žánru, sama Barbara Steele ale později vzpomínala, že natáčení probíhalo za značně ztížených podmínek, herci neznali scénář a pracovalo se ze dne na den bez jasné celkové koncepce. MASKA DÉMONA ostatně měla při původním uvedení v Itálii jen malý úspěch, ten se však dostavil ve Francii a USA. Američtí tvůrci pak Barbaru Steele přizvali do filmu JÁMA A KYVADLO (The Pit and the Pendulum, 1961). Hlavní roli měla hrát také ve westernu FLAMING STAR (1960) s Elvisem Presleym v hlavní roli, z její účasti na tomto natáčení ale nakonec sešlo.

Po návratu do Itálie hrála Barbara Steele hlavní role v dalších snímcích hororového žánru v režii Riccarda Fredy (STRAŠNÉ TAJEMSTVÍ DOKTORA HICHCOCKA - L′orribile segreto del dottor Hichcock, 1962; DUCH – Lo spettro, 1963) nebo Antonia Margheritiho (BÍLÉ HLASY – Le voci bianche, 1964). V různých žánrech se objevovala i ve Francii, hrála například ve dvou filmech s agentem Monoclem (Paul Meurisse), osobně si cenila i své účasti ve slavném Felliniho filmu 8 ½ (1963).

Sama Barbara Steele se jen těžko smiřovala s tím, že popularitu jí přinášejí role démonických a vyšinutých žen s vypoulenýma očima, i když ani v této poloze neztrácela svůj osobitý půvab. Když se ji producenti nezřídka snažili vmanévrovat do průměrné produkce hororového žánru, ráda zdůrazňovala, že točila i s Fellinim a že má na víc. Fanoušky hororového žánru nakonec zarmoutila koncem šedesátých let, když se provdala a dočasně rezignovala na hereckou kariéru. Jejím manželem se stal významný americký scénárista James Poe (1921-1980), v roce 1971 se jim narodil syn Jonathan Jackson Poe.

V polovině sedmdesátých let se Barbara Steele vrátila k herecké práci, ovšem již jen v menších rolích. Točila nejen ve Spojených státech, které se staly jejím novým domovem, ale vracela se i do Evropy, s Annie Girardot například hrála ve filmu KLÍČ PODE DVEŘMI (La clé sur le porte, 1978), k hororovému žánru se vrátila v mediálně velmi propagovaném snímku NĚMÝ VÝKŘIK (Silent Scream, 1980). Později hrála také v několika televizních seriálech, po rozvodu s manželem Jamesem Poe (v roce 1978) se příležitostně věnovala i produkci. Poslední položkou v její filmografii je akční film VĚŠTEC (The Prophet, 1999).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Lost River

Lost River

O filmu: Lost River je temný pohádkový příběh o lásce, rodině a boji o přežití tváří v tvář nebezpečí. Billy (Christina Hendricks), svobodná matka dvou dětí, je v opuštěném městě Lost River vedena do hrůzného podsvětí ve snaze zachránit své děti a…
70 %
18558 zhlédnutí
Přehrát film
Brancaleonova armáda

Brancaleonova armáda

O filmu: Italský barevný film režiséra Maria Monicelliho Brancaleonova armáda, je úsměvným pokusem o parodii dobrodružných rytířských filmů. Již sám název je ironický, protože armáda potulného rytíře Brancaleona se skládá z pětice ubohých…
78 %
8298 zhlédnutí
Přehrát film
Jáma a kyvadlo

Jáma a kyvadlo

O filmu: „Nejďábelštější klasika všech dob!" Druhý film z Cormanovy série volných adaptací E. A. Poea rozvíjí v honosných kulisách pochmurného sídla skvostně morbidní příběh o rodinném prokletí a vražedném šílenství. V hlavních rolích gotického…
75 %
13535 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku