Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Balázsovits, Lajos

Balázsovits, Lajos
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Poté, co v roce 1969 ukončil studia na Vysoké škole divadelního a film. umění v Budapešti, nastoupil angažmá do budapešťského Madáchova divadla. V letech 1976-79 byl členem budapešťského divadla Vígszínház a pak přešel do hereckého souboru MAFILMu.Během 80. let působil opět na scéně Madáchova divadla, kde se představil mj. jako titulní hrdina historického dramatu Magdy Szabóové Král Béla. Na sklonku 60. let debutoval před film. kamerou v hlavní roli venkovského chlapce Balázse Pásztora, jemuž se podaří navzdory nepříznivé politické situaci posléze prosadit se jako film. režisér, ve společensko-kritickém dramatu Vymrštěný kámen (r. S. Sára). Do mezinárodního povědomí se zapsal jako jeden z "dvorních" protagonistů choreograficky stylizovaných historicko- společenských podobenství Miklóse Jancsóa; vytvořil v nich klíčové postavy, jež jsou nositeli určitých symbolických znaků: svazácký tajemník Laci ve Svěžím větru, Vůdce v Elektře a její pravdě, korunní princ Delfino v Soukromých neřestech, veřejných ctnostech, statkářův syn, důstojník a ministr Gábor Zsadányi v Maďarské rapsódii a Allegro barbaro a dr. Zimmermann v Sezóně příšer. L. B. je laureátem Ceny Bély Balázse 1982 a 1987 mu byl udělen titul zasloužilého umělce.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku