Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Balaban, Bob

Balaban, Bob
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Pochází z rodiny, která podnikala v zábavním průmyslu. Jeho otec spolu se svými šesti staršími bratry vlastnil síť 175 divadel v Chicagu, jeho dědeček Sam Katz byl šéfproducentem společnosti MGM, jeho strýc Barney Balaban byl prezidentem společnosti Paramount a bratranec Burt Balaban je režisérem a producentem. Ještě během středoškolských studií se připojil ke známému divadelnímu souboru Second City. Dál studoval na Colgate University v Hamiltonu (stát New York) a film na New York University (NYU). Začínal na newyorských divadelních scénách; po desetiměsíčním účinkování v mimobroadwayské inscenaci muzikálu Clarka Gesnera Jseš dobrý člověk, Charlie Browne debutoval 1968 na Broadwayi v komedii Neila Simona Apartmá v hotelu Plaza. Za svůj portrét pětadevadesátiletého sluhy v muzikálovém zpracování Gogolova Revizora pod názvem Inspektor generál byl nominován na cenu Tony 1976. Zároveň se uplatnil před kamerou, kde vytvořil řadu výrazných epizodních rolí u významných režisérů: homosexuální student, obtěžující kovbojského hrdinu (Jon Voight) v kině na 42. ulici, v dramatu Půlnoční kovboj (r. J. Schlesinger); zdánlivě pomatený vojenský pilot kapitán Orr, jemuž se podaří po mnoha fingovaných sestřelech zběhnout z armády, v protiválečné satiře podle románu Josepha Hellera Hlava-22 (r. M. Nichols); Dále si zahrál jako tlumočník David Laughlin v úspěšné sci-fi Blízká setkání třetího druhu (r. S. Spielberg); skeptický vědec Arthur Rosenberg, jehož kolega (William Hurt) experimentuje na sobě s halucinogeny, ve sci-fi Mutace (r. K. Russell); hypochondrický Richard, který zemře na zadním sedadle auta svého přítele-spisovatele (Woody Allen), v komedii Pozor na Harryho! (r. W. Allen). Jako herec drobné postavy často ztělesňuje různé typy byrokratů, zvláště pak advokátů (Pán velkoměsta, Bez zášti, Čí je to vlastně život?). Od 80. let se začal věnovat režii na divadle (Girls, Girls, Girls na přehlídce New York Shakespeare Festival 1980) a také v TV, kde režíroval epizody seriálů Tales from the Darkside (1983, Příběhy z temnot) a Amazing Stories (Úžasné příběhy). Jako film. režisér se uvedl černou komedií Rodiče o malém chlapci (Bryan Madorsky), který své rodiče (Randy Quaid a Mary Beth Hurtová) podezírá z kanibalismu, po níž následovala nenáročná veselohra, parafrázující úspěšného Ducha, Můj chlapec se vrátil a příběh starého muže (Armin Mueller-Stahl), jehož život změní setkání s mladou ženou, Poslední povyražení. Je ženatý s TV autorkou Lynn Grossmanovou.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku