Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Anne Ramsey

Anne Ramsey
Datum narození: 11.08.1988
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Životopis:

Anne Ramsey, rodným jménem Anne Mobley, se narodila 1. září 1929 v Omaze, největším městě amerického státu Nebraska. Její otec byl úspěšným vedoucím pracovníkem v oblasti pojišťovnictví, matka měla předky u náboženského hnutí Pilgrims, tzv. Poutníků. Rodiče zajistili své dceři kvalitní vzdělání, absolvovala exluzivní školy v Connecticutu, kde ve stejném ročníku studovala i Jacqueline Lee Bouvier, budoucí první dáma USA a manželka prezidenta J. F. Kennedyho. Pak studovala svobodná umění na Bennington College ve Vermontu a začla se zajímat o divadlo. V 50. letech již účinkovala v řadě inscenacích na Broadwayi. V roce 1954 se Anne provdala za herce Logana Ramseye a společně se přestěhovali do Philadephie, kde zakotvili v Theatre of the Living Arts.

Začátkem 70. let se naplno rozjela její filmová a televizní kariéra, jež by jí mohla závidět leckterá hoollywoodská hvězda. Trvala bezmála 20 let a její závratné tempo ukončilo až hereččino předčasné úmrtí. Zahrála si asi v 25 filmech a ztvárnila přes 30 televizních a seriálových rolí. Jsou pro ni charakteristické menší role převážně přísných, mrzutých a drsných žen, ačkoliv ve skutečnosti byla pravým opakem – podle jejích hereckých kolegů velmi milá, ochotná a sympatická.

Jejím prvním filmem bylo drama THE SPORTING CLUB (1971), kde hrála společně se svým manželem. Pak se usadila v menších úlohách a epizodních rolích, ale díky svému přesvědčivému ztvárnění pro ni později tak charakterickému typu ženských rolí, to netrvalo dlouho a zájem o ni narůstal. Jak je patrné z její filmografie, o nabídky nouzi neměla. V 70. letech ztvárnila řadu televizních a epizodních rolí v různých seriálech: např. populární CHARLIEHO ANDÍLCI (1976) a DOMEČEK V PRÉRII (1978). Z filmů je to např. westernová komedie s Charlesem Bronsonem OD DVANÁCTI DO TŘÍ (1976), komedie s Jane Fonda FUN WITH DICK AND JANE (1977), Nicholsonova westernová komedie UTEČEME NA JIH (1978), drama WHEN YOU COMIN' BACK, RED RYDER? (1979) či komedie s Clintem Eastwoodem VŽDYCKY VYHRÁT (1980).

V 80. letech pokračovala stejným tempem. Objevila se v akční komedii Johna Schlesingera BLÁZNIVÁ DÁLNICE (1981), akční krimi THE KILLERS (1982) a v několika seriálech a TV filmech: SMRT KRÁLOVNY (1981), CHCEME ŽÍT (1982) nebo VRAŽDA SHELOCKA HOLMESE (1984) s Angelou Lansbury. V roce 1985 se Anne Ramsey objevila jako hlava zločinecké rodiny Fratelli v úspěšném rodinném filmu ROŠŤÁCI, který mimo jiné produkoval Steven Spielberg. Za postavu matky Fratelli se jí dostalo uznání mnoha diváků a obdržela Saturn Award v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Krátce po natáčení filmu ROŠŤÁCI však byla u herečky zjištěna rakovina v přední části krku, byla nucena podstoupit náročnou operaci, během níž jí byla odstraněna část jazyka a čelistní kost. To mělo za následek zhoršení výslovnosti, z čehož se však Anne Ramsey podařilo v budoucnu udělat svou přednost a nikoliv hanpicap. Z nemoci se dostala a pokračovala v práci. Její nejslavnější role a největší úspěch na ni teprve čekal. Hrála ještě v průměrné hororové komedii SMRTÍCÍ PŘÍTELKYNĚ (1986) a v dramatu PLEVEL (1987) v hlavní roli s Nickem Noltem.

V roce 1987 se objevila ve vedlejší avšak výrazné roli v komedie VYHOĎ MÁTI Z VLAKU v hlavní roli s Billy Crystalem a Danny DeVitem, který se ujal i režie. Anne Ramsey jakoby nastřádala všechny nashromážděné zkušenosti a vměstnala všechny negativní lidské vlastnosti do jedné postavy – monstrózní paní Liftové. Nesnesitelnou a zlověstnou matku hlavního hrdiny Owena (D. DeVito) zahrála tak dokonale, že byla nominována jak na Zlatý Glób, tak Oscara v kategori nejlepší herečka ve vedleší roli. Ale zůstalo jen u nominací, v obou případech si cenu odnesla Olympia Dukakis za roli ve snímku POD VLIVEM ÚPLŇKU. Ale i pouhé nominace na tak významná ocenění nejsou zanedbatelné, za svůj výkon ale získala alespoň svůj druhý Saturn Award. Krátce po té se jí však zákeřná nemoc vrátila a 4 měsíce po slavnostním předávání Oscarů, kterého se osobně zúčastnila, dne 11. srpna 1988 ve věku nedožitých 59 let nemoci podlehla.

Herečka však natáčela do poslední chvíle a tak se objevila i ve filmech, jejichž výroba byla dokončena až v roce 1989. V roli prodavačky se mihla na začátku dramatu v hlavní roli s Whoopi Goldberg a Jamesem Belushim HOMER A EDDIE (1989). V několika dalších filmech si opět zahrála společně se svým manželem Loganem Ramseyem († 2000): komedie SAY YES (1984), STRAŠIDELNÉ VÁNOCE (1988), hororová komedie DOCTOR HACKENSTEIN (1988) a také ve svém posledním filmu – hororové komedii MEET THE HOLLOWHEADS (1989). Její vůbec poslední rolí bylo účinkování v jedné epizodě seriálu ALF (1988).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Rošťáci

Rošťáci

O filmu: Hrdiny dobrodružného příběhu je klukovská parta z malého přímořského městečka Astorie, která zcela náhodou přijde na stopu starému pirátskému pokladu a vydá se ho hledat do labyrintu podzemních jeskyní. Nejenže je to dobrodružství, které…
76 %
13470 zhlédnutí
Přehrát film
Utečeme na jih

Utečeme na jih

O filmu: Desperát a bandita Henry Moon (Jack Nicholson) je polapen na útěku do Mexika. V městečku, kde je souzen dostane na výběr. Buď viset, nebo si vzít místní starou pannu Julii Tate (Mary Steenburgen), která potřebuje někoho na pomoc do svého…
70 %
4974 zhlédnutí
Přehrát film
Knight Rider (2008) - SK Dabing

Knight Rider (2008) - SK Dabing

O filmu: Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše…
54 %
9715 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku