Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Anil Kapoor

Anil Kapoor
Datum narození: 24.12.1959
Místo narození: Mumbaí (Bombaj), Indie

Životopis:

Narodil se 24. prosince 1959 v Mumbaí jako druhé ze tří dětí. Žije s manželkou Sunitou a vychovávají spolu tři děti. Anil Kapoor se vždy považoval za malého snílka a během dětství se bavil tím, že celé dny bosý sbíral prázdné krabičky od cigaret. Už jako sedmiletý dostal možnost zahrát si roli mladého Shashi Kapoora, který se později stal jeho velkým a povzbuzujícím vzorem, ve filmu TU PAYAL MAIN GEET. Naneštěstí se film nikdy nevysílal, ale i přesto se nevzdal a od tohoto okamžiku věděl, že hraní ve filmech je právě to, co chce v životě dělat.

První filmovou inspirací se mu stalo shlédnutí snímku indického režiséra a herce Raje Kapoora – AWARA (1951). A právě díky tomuto dílu zcela propadl světu filmu a všemu kolem něj. Anil Kapoor sám o sobě prohlašuje, že nechtěl být nikdy doktorem ani inženýrem, na rozdíl od jeho ostatních vrstevníků. Vše, co chtěl bylo – být jako Raj Kapoor. Kapoorovo dětství mělo být obyčejné, trávené převážně v Mumbaí, přesněji v městské části Čembúr. Ale dle svých slov by tato místa nevyměnil za nic na světě, protože jeho rodiče a rodina mu dali něco, co většina ostatních lidí ve střední společenské třídě nedostala – příležitost. Příležitost a sebedůvěru v sebe samého.

Studoval prestižní univerzitu St.Xaviers, která se pro něj stala naprosto jiným světem. Spolu s Mazharem Khanem se začali účastňovat každoročních divadelních představení, která mu brzy vynesla cenu pro nejlepšího herce na meziuniverzitní soutěži. Díky tomuto úspěchu začal své ambice – stát se opravdovým hercem - zvyšovat. V polovině školního roku byl z univerzity vyhozen pro častou absenci. Konečně se tak otevřela cesta k plnění jeho snu. Jako první zkusil hledat způsob jak se dostat do Pune Film Institute, kde ovšem ztroskotal na písemných testech. Proto se s Mazharem Khanem zapsali do herecké školy Roshana Taneji. Zdokonaloval se jako herec, učil se zpívat a tančit. Přečetl několik biografických knih o Sophii Loren nebo Laurence Olivierovi. Ne ale proto, aby zjistil základní tipy jak hrát, ale aby pochopil co doopravdy znamená být hercem a jak udržovat a zvyšovat svůj talent.

V raném začátku zrodu jeho filmové kariéry dostával většinou malé role ve filmech jako RACHNA (1983), HUMHARE TUMHARE (1979), EK BAAR KAHO (1980) nebo SHAKTI (1982). Poté začal účinkovat pro jihoindické filmaře, kde se objevil ve filmech VAMSA VRIKSHAM (1980) nebo PALLAVI ANU PALLAVI (1983). Ve filmu KAHAN KAHAN SE GUZAR (1986) dostává první malou velkou roli, ale naneštěstí se film dostal na plátna velmi pozdě. Pro něj nejdůležitější okamžik, který mu otevřel cestu k nalezení a obsazení hlavních rolí, byl snímek WOH SAT DIN (1983). Od té doby, jak sám říká, nebylo cesty zpět.

Po úspěšné indické komedii SALAAM-E-ISHQ (2007) se tomuto herci postavila do cesty další šance projevit a zužitkovat své dosavadní herecké umění. A to ve velmi úspěšném a mnoha Oscary oceněném britsko-americkém filmu MILIONÁŘ Z CHATRČE (2008) o chudém indickém chlapci z bombajského slumu, který se zúčastní známé televizní soutěže „Chcete být milionářem“ a od zisku 20 milionů rupií jej dělí jen jedna jediná otázka.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Mission Impossible - Ghost Protocol

Mission Impossible - Ghost Protocol

O filmu: Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o…
73 %
137870 zhlédnutí
Přehrát film
Milionář z chatrče

Milionář z chatrče

O filmu: Hlavní hrdina, mladík Jamal Malik (Dev Patel), sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Ještě před nedávnou…
83 %
146184 zhlédnutí
Přehrát film
Lajja

Lajja

O filmu: /
70 %
7088 zhlédnutí
Přehrát film
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

O filmu: Rodina bohatého obchodníka Kamala Mehry (Anil Kapoor) navenek vypadá dokonale a bez poskvrny. Když byznysmen spolu se svou ženou Neelam (Shefali Shetty), dcerou Ayeshou (Priyanka Chopra), synem Kabirem (Ranveer Singh) a dalšími příbuznými…
75 %
8717 zhlédnutí
Přehrát film
Race 3

Race 3

O filmu: /
0 %
26782 zhlédnutí
Přehrát film
Race 3 (2018) - Sk Titulky

Race 3 (2018) - Sk Titulky

O filmu: /
0 %
9124 zhlédnutí
Přehrát film
Fanney Khan

Fanney Khan

O filmu: /
0 %
9345 zhlédnutí
Přehrát film
Total Dhamaal

Total Dhamaal

O filmu: /
0 %
2980 zhlédnutí
Přehrát film
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

O filmu: /
0 %
933 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku