Na detail filmu a detail seriálu jsme přidali komentáře, takže nyní můžete komentovat :) Tým SledujuFilmy.cz Zobrazit
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Angela Lindvall

Angela Lindvall
Datum narození: 14.01.1979
Místo narození: Midwest City, Oklahoma, USA

Životopis:

Angela Lindvall je americká modelka a občasná herečka. Objevila se v několika celovečerních filmech, jako třeba v akční komedii KISS KISS BANG BANG /2005/ s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli nebo v krimi komedii SMALL APARTMENTS /2010/. Byla hostem módní reality show PROJECT RUNAWAY: ALL STARS /2012/.

Lindvall se narodila v Midwest City v Oklahomě, rodičům Randallovi Lindvallovi-lékárníkovi a matce Lauře Rasdall-lékařské technoložce. Vyrůstala v Lee's Summitu v Missouri a navštěvovala tamější střední školu. V teenagerském věku vyrostla do modelingové výšky a jejín starší sestra a přátelé ji doporučili zkusit modeling ačkoliv modelkou chtěla být její právě starší sestra Michelle. Při účasti na místní módní přehlídce v Kansas City si ji ve věku 14 let všimnul hledač talentů a podepsal s ní kontrakt se společností IMG.

Lindvall se následně objevila na obálkách mnoha módních časopisů jako Elle, Harper's Bazaar, Marie Claire, Vogue aj. Vystupovala pro mnoho slavných módních značek jako třeba Victoria's Secret, Calvin Klein, Christian Dior, Versace, Prada, DKNY, Louis Vitton aj. Mimo módní mola natočila reklamy pro H&M, The GAP a Victoria's Secret. V sezóně jaro/léto 2007 byla tváří španělského luxusního obchodu Zara. Fotila i pro časopis Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Lindvall je zapálenou environmentalistkou a zakladatelkou a prezidentkou organizace Collage Foundation, která pořádá přednášky a osvětu pro mladé lidi v oblasti udržitelnosti zdrojů apod. V roce 2010 opustila modelingovou společnost IMG a podepsala kontrakt s Women Management. Obnovila dále kontrakt s Jimmym Chooem a stala se tváří značky John Hardy.

Jako herečka se Lindvall objevila ve filmu Romana Coppoly CQ /2001/ v roli filmové hvězdy Valentine/Dragonfly, dále v hororu MURDER WORLD /2009/, ve kterém hrála po boku herečky Scout Taylor-Compton a vedlejší roli blondýny v Mercedesu ztvárnila v dramatu SOMEWHERE /2010/, režisérky Sofie Coppolly. Ve vedlejší roli Katie se objevila v jejím zatím posledním filmu-rodinném westernu OUR WILD HEARTS /2013/. Pro módní značku DKNY natočila propagační filmy "New York Stories" /2003/ a "DKNY Road Stories" /2004/. V roce 2011 se objevila v politicko-soudním seriálu HAWAII FIVE-0 /2010-současnost 2014/.

Byla vdaná za jihoafrického potápěče Williama Edwardse, kterého potkala v roce 2001 na dovolené na ostrově Tortola na Britských Virginských ostrovech. Spolu mají syny Williama Dakotu /2002/ a Sebastiana /2005/. Pár se nicméně rozešel v červnu 2006.

Lindvall je starší sestrou modelky Audrey Lindvall, která zemřela při nehodě v Lee's Summitu, kdy ji při jízdě na kole srazila cisterna s palivem.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Prozření Charlieho Swana III

Prozření Charlieho Swana III

O filmu: Poté, co se s úspěšným grafikem rozejde dívka, se jeho dříve záviděníhodný život promění v čiré zoufalství.Charles (Charlie Sheen) je úspěšný grafik, který díky své slávě, penězům i šarmu vede zdánlivě perfektní život. Když se s ním však…
49 %
6576 zhlédnutí
Přehrát film
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

O filmu: Harry (Robert Downey Jr.) je v podstate slušný chlap. Je síce bezvýznamný zlodejíček, no chce konať správne... Len nevie, ako na to. Jedného dňa sa však jeho šťastie obráti. Ani sám nevie ako, no zrazu sa ocitne na filmovom konkurze a…
75 %
25622 zhlédnutí
Přehrát film
CQ

CQ

O filmu: Paříž, 1969. Mladý nadějný filmař Paul sní o tom, že natočí film, který bude jeho pravdivou osobní výpovědí. Zároveň pracuje na natáčení sci-fi filmu Dragonfly, který se odehrává v roce 2001. Jeho první režisér je posedlý krásnou…
63 %
2187 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnosti