Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Andrea Parker

Andrea Parker
Datum narození: 08.03.1970
Místo narození: Southern Kalifornie, USA

Životopis:

Andrea Nicole Parker se narodila v kalifornském Monterey County. Když jí bylo šest let, začala se věnovat baletu. Trénovala s dětskými a mládežnickými programy po celé zemi a v 15 letech odešla z domova, aby se připojila k profesionální taneční skupině San Francisco Ballet. Po třech letech s baletem skončila a začala studovat herectví a přivydělávala si jako barmanka.

Krátce poté získala svou první mluvenou roli v seriálu SEINFELD. K jejím prvním hereckým příležitostem ve filmu patří účinkování v muzikálové sci-fi komedii POZEMŠŤANKY JSOU LEHCE K MÁNÍ z roku 1988. Na počátku 90. let – v roce 1992 – se objevila v parodii NĚKDO TO RÁD STUDENÉ, která ale diváky nebyla příliš dobře přijata. Již o rok později získala další roli v thrilleru BODY SHOT o fotografovi obviněném z vraždy zpěvačky. V roce 1994 se Andrea dočkala své první hlavní role v romantickém dramatu POLIBKY A OBJETÍ. Zajímavostí je, že v jedné z prvních scén romantické komedie PRETTY WOMAN propůjčila své nohy Julii Robertsové. Andrea si zahrála například také Lindu Farrellovou zamilovanou do doktora Douga Rosse v seriálu POHOTOVOST nebo seržantku Caitlin Pikeovou v seriálu JAG. Nejznámější je ale asi její role Catherine Ellen Parkerové v seriálu CHAMELEON. Za roli v CHAMELEONOVI získala v roce 1999 nominaci na Golen Satellite Award. Jejím zatím posledním hereckým počinem byla role Lydie Westonové v komediálním sitcomu LESS THAN PERFECT. Od té doby však Andrea jinou filmovou nabídku nedostala a ve filmové branži již o ní není moc slyšet.

Andrea Parkerová je známá také tím, že se angažuje v množství charitativních projektů. Svůj volný čas Andrea nejraději tráví s rodinou a příteli, případně jízdou na koni a motokárách.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku