Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
André the Giant

André the Giant
Datum narození: 27.01.1993
Místo narození: Paříž, Francie

Životopis:

André René Roussimoff přezdívaný André the Giant byl známý francouzský wrestler a herec. Narodil se 19. května 1946 a zemřel 27. ledna 1993 na infarkt v Paříži, kde byl na otcově pohřbu. Jeho srdce pravděpodobně nezvládlo jeho obrovitou postavu. Jeho enormní vzrůst byl důsledkem nemoci zvané akromegalie, což je hormonální porucha, způsobující zvýšený růst. Díky tomu byl přezdíván jako 8. div světa a byla mu zajištěna práce v WWE.

V WWE dosáhl ohromného úspěchu a obliby u fanoušků. Byl přítelem nejznámějšího wrestlera všech dob Hulka Hogana. Vrcholem jeho kariéry byl prohraný zápas právě s Hulkem Hoganem na Wrestlemanii III.

Především díky svému gigantickému vzhledu se dotal do povědomí také filmařům, ti ho poprvé obsadili do role Bigfoota (obdoba yettiho) v seriálu THE SIX MILLION DOLLAR MAN. Dále se objevil jako obr v několika malých rolích v jiných seriálech, za zmínku stojí například THE GREATEST AMERICAN HERO. V roce 1984 si poprvé zahrál v celovečerním filmu a to v NIČITELi CONANovi kde vystoupil coby Dagoth. V roce 1987 přišla jeho největší filmová role, hrál Fezzika ve filmu THE PRINCESS BRIDE. Dále se objevil v jedné epizodě seriálu ZORRO a naposledy hrál ve filmu TRADING MOM.

Když byla v roce 1993 vytvořena síň slávy WWE André byl prvním přidaným. Jeho životem byl inspirován film MY GIANT natočen Billy Crystalem, přítelem Andrého. Ke konci svého života velmi trpěl bolestmi kvůli akromegálii a to i při natáčení svých filmů.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Ničitel Conan

Ničitel Conan

O filmu: Pokračování mimořádně úspěšné fantasy ságy o nepřemožitelném bojovníkovi, který se tentokrát vydává na nebezpečnou cestu jako ochránce princezny s významným posláním. Conan stále ještě oplakává svou mrtvou milenku Valerii. Je obklíčen…
55 %
30229 zhlédnutí
Přehrát film
Princezna Nevěsta

Princezna Nevěsta

O filmu: Všetko sa začína ako príbeh, ktorý číta deduško z knihy svojmu vnukovi. V tom príbehu boli on a ona. Ona bola veľmi bohatá, on zase veľmi chudobný a obaja žili v mýtickom kráľovstve Florin. Každý deň jazdila Buttercup povýšene okolo…
79 %
45847 zhlédnutí
Přehrát film
Andre the Giant

Andre the Giant

O filmu: /
84 %
17270 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku