Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Albert Speer

Albert Speer
Datum narození: 01.09.1981
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Albert Speer se narodil 19. března 1905 v Mannheimu (Německo). Celým jménem se jmenoval Berthold Konrad Hermann Albert Speer, byl to přední německý architekt a později také jeden z ministrů za éry Adolfa Hitlera.

Narodil se v rodině architektů jako prostřední ze tří synů. Jeho první myšlenky o budoucím povolání směřovaly k matematice, ale později své plány přehodnotil a začal se věnovat rodinnému řemeslu - architektuře. Studoval na institutu technologie v Berlíně a ihned po studiích se oženil s Margharetou Weberovou. O rok později se na žádost jeho kamaráda šel podívat na projev Adolfa Hitlera. Jeho projev a myšlenky ho ihned pohltily, a tak v roce 1932 vstoupil do nacistické strany NSDAP. Zde udělal rychlou kariéru a poté, co ho tehdejší ministr propagandy Joseph Goebbels doporučil samotnému Hitlerovi, stal se i nejvyšším architektem třetí říše.

V roce 1942 po nešťastném úmrtí Fritze Todta se stal ministrem zbrojního průmyslu a během jeho působení v této funkci dosáhla produktivita práce v této oblasti služeb svého maxima. V březnu 1945 se ale vzepřel Hitlerovu nařízení na zboření průmyslových objektů a tak se díky tomuto kroku většina z nich zachránila.

Po ukončení 2. sv. války byl Speer zajat americkou armádou a v rámci Norimberského procesu uvězněn na 20 let. V rámci procesu také jako jeden z mála projevil lítost nad činy nacistického vedení a uznal i své pochybení. Po propuštění napsal několik autobiografií, které se mezi fanoušky i kritiky těšily veliké oblibě. O jeho dlouhém životě bylo také natočeno spoustu dokumentů, mezi nejznámější patří SPEER A HITLER.

Albert Speer zemřel 1. září 1981 v Londýně na krvácení do mozku. Na svou vlastní žádost je pochován ve městě Heidelberg, ke kterému měl citový vztah.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Třetí říše v barvě

Třetí říše v barvě

O filmu: Tento německý dokumentární cyklus, který vznikl v roce 1998 je rozdělen na dvě části. První část mapuje období 1937- 1940, zachycuje vojenské cvičení, přehlídky, obsazení Sudet i pozdější zabrání zbytku Československa, dále válečné tažení…
86 %
19782 zhlédnutí
Přehrát film
Hitlerova kariéra

Hitlerova kariéra

O filmu: Portrét muže, který před 70 lety rozpoutal II. světovou válku. Když byl tento film poprvé promítán, vyvolal řadu protichůdných názorů. Smyslem tohoto filmu není popisovat dějiny Třetí říše. Pojednává o vztahu Adolfa Hitlera k německému…
84 %
10442 zhlédnutí
Přehrát film
Hitlerovi muži

Hitlerovi muži

O filmu: Německý dokumentární cyklus o hlavních představitelích nacistické III. říše. Seznam dílů: I. řada 1. Rudolf Hess - zástupce (Rudolf Hess - Der Stellvertreter) Portrét osobního přítele a tajemníka Adolfa Hitlera a pozdějšího říšského…
90 %
3258 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku