Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Al Capone

Al Capone
Datum narození: 25.01.1947
Místo narození: Palm Island, Florida, USA

Životopis:

"Namířenou pistolí a laskavým slovem dosáhnete mnohem víc než jen laskavým slovem."

Byl jedním z nejznámějších šéfů organizovaného zločinu působících v USA Alphonse Gabriel Capone spíše znám jako Al Capone se narodil 17. ledna 1899 v Brooklynu v New Yorku. Capone se narodil italským imigrantům. Jeho otec Gabriele Capone byl holič a matka Teresina Raiola pracovala jako švadlena. Do Spojených států se Al Caponovi rodiče přistěhovali z Neapole v roce 1894. Měli sedm synů a dvě dcery.

Do školy chodil Alphonse Capone pouze několik tříd. Ve 14 letech školu opustil, protože zbil svou učitelku. Živil se pak příležitostnými pracemi a postupně byl členem několika brooklynských pouličních gangů. Kradl cigarety a alkohol a bojoval s členy ostatních gangů. Al Capone pracoval v jeho podniku jako barman a vyhazovač. Tam také v létě roku 1917 přišel ke svým jizvám na levé tváři, podle kterých dostal přezdívku "Scarface". Pořezal ho Frank Gallucio poté, co měl Al Capone nevhodné poznámky vůči jeho sestře. Al Capone se pak musel omluvit a Gallucio mu zaplatil za zranění odškodnění. V pozdější době Al Capone Gallucia dokonce zaměstnával.

V roce 1918 si Capone vzal Irku Mary, se kterou měl syna Sonnyho. Později začal Al Capone pracovat v organizaci, kterou vedl Jim Colosimo a která měla v té době kolem 800 členů. Dne 16. ledna 1920 začala prohibice, která trvala až do roku 1933. Jejím důsledkem však byl rozkvět organizovaného zločinu, jehož nejvýnosnější aktivitou se stalo právě pašování alkoholu a obchod s ním. V květnu 1920 pomohl Al Capone Torriovi zabít Jima Colosima. Torrio se tak ujal vedení organizace. V roce 1922 už byl Capone Torriovou pravou rukou, byl zodpovědný za obchod s alkoholem a řízenou prostituci v Chicagu. V březnu roku 1925 se Torrio zotavoval z těžkých zranění a rozhodl se odejít na odpočinek. Vedení organizace předal Al Caponovi.

Al Capone si získal pověst chladnokrevného a brutálního člověka, který se vyznal v boji s nožem, uměl dobře střílet a nevyhýbal se ani pěstním konfliktům. Na veřejnosti si však budoval pověst úspěšného obchodníka se starým nábytkem, který rád a hodně rozdával chudým a potřebným. Stal se populárním i díky tomu, že občanům mohl zajistit tehdy tolik žádaný alkohol. Kromě alkoholu a prostituce kontroloval Al Capone hazardní hry a dostihy, vyhýbal se však obchodu s drogami. Al Capone měl vliv a styky, uplácel úředníky, soudce, politiky i policii. Jeho organizace byla velká a bohatá. V době své největší moci byl Al Capone často terčem útoků, několikrát se ho pokoušeli zabít, ale útoky skončily vždy neúspěšně.

Al Capone sám pod svým jménem nic nevlastnil, všechno měl napsáno na své nejdůležitější lidi. Všechny Caponovy obchody byly prováděny prostřednictvím třetích osob. V červnu 1931 byla na Al Capona podána žaloba za krácení daně ve výši 200 tisíc dolarů. Byla to suma velmi nízká, jednalo se však o částku, která byla prokazatelná. Začal soud s Al Caponem, který chtěl nejdříve uzavřít dohodu o tom, že se přizná a dostane mírný trest. Soudce však byl proti takovéto dohodě a Al Capone tedy tvrdil, že je nevinen. Al Capone se snažil podplatit porotu, ale soudce na poslední chvíli všech 12 členů poroty vyměnil. Al Capone byl odsouzen k 11 letům vězení, měl zaplatit pokutu. Přestože se má za to, že měl na svědomí popravy mnoha desítek lidí, žádná z vražd mu nikdy nebyla prokázána.

Al Capone po návratu z nemocnice dál bojoval s následky syfilidy, měl nenávratně poškozený mozek a dožíval v péči svých příbuzných. Dne 21. ledna 1947 měl záchvat mrtvice. Za tři dny dostal těžký zápal plic a druhý den, zemřel na zástavu srdce. Pohřben byl v Chicagu mezi hroby svého otce a bratra Franka na hřbitově Mount Olivet.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Zelig

Zelig

O filmu: Poněkud výjimečné místo ve filmové tvorbě amerického spisovatele, herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena zaujímá snímek Zelig. Hlavním hrdinou je jistý Leonard Zelig, jehož životní příběh údajně ve 30. a 40. letech dvacátého století…
81 %
7365 zhlédnutí
Přehrát film
Století válek

Století válek

O filmu: Seznam dílů: 01 - Století násilí 02 - Svět směřuje do války 1900-14 03 - Krev a bláto 1914-18 04 - Válka orlů 1914-18 05 - Bitevní loďstva a ponorky 1914-18 06 - Letecká esa 1914-1918 07 - Válka, která ukončí všechny války 1918 08…
84 %
5478 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku